Hladina Mácháče je po bouři Pohodářů opět klidná jak Váňova kobyla

9.09.2012 -
Poslední sluneční paprsek olizuje rudou hladinu jezera, která je po ukrutný bouři Pohodářů opět klidná jak Váňova kobyla. Což neznamená nic jiného, než že další ročník Mácháčského Pohodáře je úspěšně za námi. Tušili jsme, že se triatlonu věnuje hodně pohodářů, ale tolik?

Kompletní výsledky

 Máchovo jezero uvítalo první Pohodáře již v pátek, kdy se většina z nich vesele bavila hovory u různých drinků, a spát se šlo v rozumnou hodinu. Něco však viselo ve vzduchu. Byla to tlaková vlna závodníků směřujících sem na jezero. Ta propukla už v ranních hodinách, kdy zaparkovat šlo jen hluboko v lese a kanalizace jen stěží stíhala odbourávat „nervozitu“ závodníků. Jako první rozčeřili hladinu jezera muži a ženy do 11 let, čili předžáci. Moc se s tím nemazlili a ač byli všichni kamarádi, na trati se bili jak lvi o mříže v kleci jatí. Nejlépe se s tratí vypořádal Kuba Helcl a Lucka Blechová za ty mladší a Vojta Banszel s Káčou Matoškovou za ty starší. Nedlouho po nich se do vod jezera s chutí rozeběhli starší žáci a žačky. Největší slinu chytil Petr Ondřej, který nekompromisně diktoval tempo ve starších žácích a s přehledem vyhrál. Mladším žačkám kralovala královna Klára Fialová a ve stejné kategorii u chlapců se žezla ujal Matěj Burian.

 Ve dvě hodiny vyšla tisková zpráva seismologického úřadu, že u Máchova jezera byla zaznamenána zemětřesná aktivita, věc zde nevídaná. O tyto otřesy se postaralo 262 Pohodářů a Pohodářek, kteří se z pláže rozvážně vydali na 500m plavbu jezerem. Hladina jezera rázem stoupla o několik centimetrů a tak začala pohoda. Netrvalo dlouho a ti, kteří ovládali styl kraul, se po šesti minutách sápali na svoje oře. Ti, co si to dávali na „paní Radovou“ se na svá kola drápali o chvilku později. Do lesa se dlouhou dobu vydával nekonečný štrúdl cyklistů, na které čekaly dva okruhy po 7,5 km.  Někdo se kochal, někdo šlapal, někdo padal, ale všichni zvládli trať kola bravůrně a na pohodu. Když závodníci, potom co se vykoupali, již na kole řádně uschli, tak se vydali na závěrečných 5 km běhu, sprintu, chůze, klusu, hold jak komu bylo libo. Nejrychleji se do cíle dopravil Jonáš Vojtěch a ani se nestihl podepsat fanynkám a už byl v cíli Pavel Jindra, který se bohužel podepisoval už před cílovou rovinkou a tak mu unikl závěrečný finiš s Jonášem. Do finální trojky se přidal David Janda, který si solidním výkonem zajistil třetí místo. V ženách stála na startu neuvěřitelná masa krásných těl a spanilých žen čítající 51 Pohodářek, věc to nevídaná. Holky rozdávaly úsměvy na všechny strany (stejně tak jako kluci) a nejrychleji ty úsměvy rozdaly sisters Loubkovic, kdy Ivana protnula finish jako první a Káča, jako hodná sestra, 2 vteřiny za ní. Za nimi se hnala jako hladovej vlk Markéta Roubalová, která si doběhla pro krásný třetí místo. Nicméně vyhráli všichni pohodáři a pohodářky a každýmu patří velká gratulace a big respect.

Došla řada i na ty nejmenší, a aby nezaháleli, tak si pro ně pořadatelé připravili překážkovou trať, kterou proběhli všichni benjamínci hravě jako vítr. Klouzačka, žebřík, přelez, přeskoč a benjamínek to má za sebou.

 Přišel podvečer a s ním vypukla bujará after party. Netrvalo dlouho a fyzické aktivity pokračovaly, tentokráte na parketu. Neuvěřitelné taneční kreace a sestavy byly známkou toho, že večer je takový jak má být. Ne brzo se šlo spát, ale o tom až někdy jindy. Ráno totiž ještě čekala jedna raritka na ty co se nebáli vlka nic – orientační triatlon a mistrovství světa v něm. Některým šla kombinace svalu a mozku velice dobře, některým o trochu méně, ale všichni se z lesa vrátili a užili si parádní neděli u mapy. Ještě zbývalo určit Krále jezera, King of the Lake, čili toho co nejrychleji absolvoval sobotní a nedělní závod. Tím byl Mr. Jonáš Vojtěch. Královnou, čili Queen of the Lake se staly dvě královny, Aneta Urbanovská a Alena Bauerová. A tak jsme už zas u toho západu slunce. Tím bychom chtěli velice poděkovat všem, co zavítali k nám na jezero a užili si parádní víkend v podobě Mácháčského Pohodáře. Díky a příští rok zase na pohodu na viděnou!

 Mácháč Brothers Crew

Hodnocení:

Galerie

 

Přečteno 1268x

Komentáře

výměna neoprenu - DŮLEŽITÉ Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně