Hlavní cíl jsme splnili, hodnotí trenér reprezentace Bílek ME v triatlonu do 23 let

3.09.2012 -
V sobotu ve španělském Aquilas proběhlo mistrovství Evropy v triatlonu kategorie do 23 let, kde česká výprava měla hned šest želízek v ohni. Dvě ženy a čtyři muže. V nejlepším světle se ukázala Petra Kuříková, která skončila sedmá. Trenér a koordinátor reprezentace K23 Luboš Bílek po závodě celý šampionát zhodnotil.

„Hlavní cíl, kterým bylo umístění v TOP 10, jsme splnili díky sedmému místu Petry Kuříkové. Petra byla po plavání v hlavním balíku, který ztrácel na nejrychlejší plavkyně asi 40 vteřin. V průběhu druhého okruhu ze šesti se sjela velká skupina, ve které bylo asi 25 závodnic. Ty společně dojely do druhého depa, odkud Petra vybíhala až na 18. pozici. Výborným během se ale propracovala až na vynikající sedmé místo, kterým si vyjela nominaci na mistrovství světa K23, které se koná v říjnu na Novém Zélandu,“ řekl úvodem Luboš Bílek.


Druhou českou závodnicí byla Aneta Grabmüllerová, která obsadila 30. místo. „Aneta je ještě juniorka a jela poprvé v životě triatlon na olympijských tratích. Statečný výkon a 30. místo jsou dobrým výsledkem,“ hodnotil Bílek.

Situace mezi muži už ale tak optimistická nebyla. „U kluků bohužel žádné dobré umístění na konci nebylo. Vše bylo ztraceno během cyklistiky. Po plavání se vytvořila vpředu desetičlenná skupina, která si během 42 kilometrů vytvořila hrozivý náskok čtyř minut. V druhém asi třicetičlenném balíku z našich byli Petr Šlajs a Tomáš Řenč, ale také asi pět Španělů a Portugalec Silva, kteří pravidelně jezdí sérii Dextro. Tato skupina ale vůbec nespolupracovala a před během bylo vlastně rozhodnuto. Španěl Mola sice nejrychlejším běžeckým časem dne 30:57 ještě dokázal jednoho závodníka z prvního balíku předběhnout a dostat se na 10. místo. O takovém běžeckém čase se ale našim triatletům zatím může jen zdát. Nejrychlejší z našich byl Tomáš Řenč (34:39), který dokončil na 26. místě. Další umístění Petr Šlajs 34., Lukáš Kočař 42. a Jakub Kršňák v průběhu běžecké části odstoupil. Přes zimu nás čeká hodně práce, abychom příští rok měli větší šance. Je zapotřebí zlepšit plavání, ale hlavně pořádně zamakat na běhu,“ uzavřel hodnocení Luboš Bílek.

Hodnocení:
Přečteno 632x

Komentáře

juniorka Grabmüllerová Reagovat
Re: juniorka Grabmüllerová Reagovat
Re: Re: juniorka Grabmüllerová Reagovat
Re: Re: Re: juniorka Grabmüllerová Reagovat
Re: Re: Re: Re: juniorka Grabmüllerová Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: juniorka Grabmüllerová Reagovat
tak to je Reagovat
Re: tak to je Reagovat
Hodnocení Reagovat
Re: Hodnocení Reagovat
Re: Hodnocení Reagovat
Re: Re: Hodnocení Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně