Šest českých triatlonistů bude bojovat na mistrovství Evropy do 23 let

30.08.2012 -
V sobotu 1. září se ve španělském Aguilas koná mistrovství Evropy v triatlonu kategorie do 23 let a na startu se představí i šest českých reprezentantů. Petra Kuříková, Aneta Grabmüllerová, Petr Šlajs, Lukáš Kočař, Tomáš Řenč a Jakub Kršňák na Pyrenejský poloostrov odletěli společně s trenérem a koordinátorem reprezentace do 23 let Lubošem Bílkem.

Česká výprava odletěla do Španělska už ve středu, aby vše na místě pořádně viděla, vyzkoušela tratě, a také aby eliminovala riziko spojené s možnou ztrátou zavazadel. Po příletu je přivítalo tropických 35 stupňů Celsia, ale podle předpovědi by se na samotný sobotní závod mělo ochladit pod hranici třicítky.

Závod se pojede na olympijských distancích, tedy 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Plavání v moři s teplotou kolem 25 stupňů by mělo být bez neoprenů. Kolo se pojede v šesti okruzích po rovině a závěrečný běh je veden ve čtyřech okruzích po promenádách u moře.

Na závod bylo nominováno šest reprezentantů. Petra Kuříková, Aneta Grabmüllerová, Petr Šlajs, Lukáš Kočař, Tomáš Řenč a Jakub Kršňák poctivě trénovali a podle trenéra a koordinátora reprezentace K23 Luboše Bílka by bylo úspěchem, kdyby se některý z českých triatletů umístil v elitní desítce.

„Příprava v posledních týdnech před tímto vrcholem sezony probíhala velmi dobře. Součástí byl i závod Českého poháru na Lipně, který byl mistrovstvím republiky ve sprintu. Kuříková s Grabmüllerovou skončily na druhém a třetím místě za vítěznou olympioničkou Vodičkovou. Mezi muži doběhl čtvrtý Tomáš Řenč. Teď se odpočívá a ladí se forma. Jako super výsledek bych bral, kdyby někdo z našich skončil v TOP 10,“ má jasno trenér Bílek.

Hodnocení:
Přečteno 507x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně