Triatlonisté míří do Stockholmu, kde je čeká premiéra na MS družstev

22.08.2012 -
Ve čtvrtek odletí kvarteto českých triatlonistů Přemysl Švarc, Jan Čelůstka, Radka Vodičková a Vendula Frintová do švédského Stockholmu, kde je v sobotu 25. srpna čeká závod světové série. V neděli je pak na programu MS družstev a česká štafeta zažije v této celosvětové konkurenci svou premiéru.


Olympijské závody jsou minulostí, ale triatlonový kolotoč se točí dál. Čtveřice českých olympioniků Švarc, Čelůstka, Vodičková a Frintová míří do metropole Švédska, kde se koná další závod světové série. Závodit se bude na tratích sprintu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu.

Švarc a Vodičková se o víkendu na Lipně stali mistry České republiky ve sprint triatlonu a formu tak mají před mezinárodním závodem výbornou. Čelůstka se stal vicemistrem, Frintová triatlon u Lipna vynechala.

V sobotu čeká české reprezentanty individuální závod. „Potřebovali bychom, aby se triatlonistům ve Stockholmu podařilo zopakovat výsledek i nasazení ze závodu na Lipně, kde se o minulém víkendu konalo mistrovství republiky ve sprintu,“ přál si trenér a koordinátor reprezentace Jiří Seidl.

V neděli je pak na programu závod štafet a Česká republika bude mít na mistrovství světa svůj tým premiérově. Závodit se bude ve formátu, který usiluje o zařazení na olympiádu do Ria 2016. Tedy kombinace 4x 300m plavání, 6km na kole a 2km  běhu. Jede se štafetovým způsobem v pořadí žena-muž-žena-muž. Startuje se hromadně, přihlášeno je 27 štafet.

„Bude to česká premiéra na MS a nedokážu odhadnout, jak budou poskládány týmy soupeřů. Je těžké říci, jaké umístění by se dalo považovat za úspěch,“ uvedl k mistrovskému závodu Seidl, kterému přidělává vrásky zdravotní stav Frintové.

„Vendulu trápí kotník. Sice jsme to teď pošetřili, když vynechala závod na Lipně, ale není to ještě ono. Prioritou je pro nás nedělní štafeta, takže uvidíme, jestli sobotní závod zvládne odjet až do konce,“ vysvětlil Seidl.

Historicky se první MS týmů konalo v Mexiku v roce 2006, kde ale soutěžili muži a ženy zvlášť. Ve stejném formátu se MS konalo i v roce 2007 v Maďarsku. V olympijském roce 2008 se soutěž družstev nekonala a od roku 2009 se jezdí ve smíšené podobě dvě ženy a dva muži. Z loňského roku obhajují prvenství Britové před Švýcary a Němci.

Hodnocení:
Přečteno 366x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně