Triatlonový štafetový závod Milovské švihání proběhl úspěšně

24.08.2012 -
Novinka na poli triatlonových závodů proběhla u rybníka Milovy na Žďársku. Závodu se zúčastnilo překvapivých 18 tříčlenných týmů. Co čekalo závodníky a jak závod probíhal se ve zkratce dozvíte v článku.
Na start se nakonec postavilo celých 18 štafetových týmů. Úkolem každého závodníka bylo uplavat 400 m v čisté vodě rybníka Milovy, nasednout na kolo a ujet 17,5 km na silničním kole  s nastoupanými 300 výškovými metry, nakonec pak uběhnout 2,5 km ve dvou kruzích kolem rybníka Milovy. štafety byly rozděleny do tří kategorií Muži, Ženy a Mix.

Závodníky přivítalo již na startu tropické počasí a teplá voda v rybníku. Větší komplikací potom bylo postupné zaplňování rekreační oblasti turisty, kteří v horkém dni hledali stín a koupání.

Na první úsek nastoupili zástupci všech štafet v 10,30 hodin a bylo odstartováno. Do čela se dostala štafeta TRES KOKOTOS od Holomóca a nikoho na něj nepustili až do konce závodu, prvním závodníkem tohoto týmu byl Václav Klakurka. Za vedoucím týmem se vytvořila malá skupinka zástupců štafet ANTITRIATLON TEAM, SK CYKLOCHLUBNA a PRIMA Polička - Kodaje, Bezchleba, Mayer, která celou dobu malými rozestupy bojovala o druhou pozici. K této trojici se pak zezadu přibližovaly také další týmy Tři pštrosáčata zastoupená Tomášem Novákem a tým Šeřík, za který jel Petr Kutal. Takže na první úseku byl vývoj závodu zajímavý. Po úvodním běžeckém úseku předávali týmy v pořadí TRES KOKOTOS, ANTITRIATLON TEAM, PRIMA POLIČKA, Šeřík, SK CYKLOCHLUBNA, Tři pštrosáčata........

Na druhé týmu bohužel odpadl ze soutěže o přední příčky ANTITRIATLON, jehož zástupce nechtěně bloudil při cyklistice. Ostatní týmy se také rozdělili a vedoucí TRES KOKOTOS si vybudovali již značný náskok.
Pro diváky byl závod zajímavý tím, že se stále na trati něco dělo a depo i průběhy nebo průjezdy závodníků šli velmi dobře sledovat. Mezi ostatními týmy se bojovalo o další umístění, jediným týmem, který musel odstoupit byli mladíci z BEZI TEAMu, kvůli defektu na trati kola. Samozřejmě na každém závodě jde něco vždy vylepšit. A při větším počtu štafet bude pro závodníky i diváky ještě zajímavější.

Na třetím úseku už o předních příčkách bylo rozhodnuto TRES KOKOTOS hlídalo první příčku na druhé se drželi hoši z PRIMA Polička a Marek Pavelka hájil třetí příčku pro SK CYKLOCHLUBNA.
V ženských týmech potom soutěž ovládl tým BEZI GIRLS před druhým týmem zkušených závodnic BRAVO GIRLS :-), v poslední kategorii MIX, kde mezi účastníky byli muži i ženy zvítězil tým TRITRAINING.CZ ve složení Juřičková, Juřička, Koubek.

Výsledky závodu najdete ZDE
Fotogalerie Betty Píšová
Fotogalerie Jarda Hedvičák

Kategorie Muži (10 týmů)
1. (celk. 1.)TRES KOKOTOS (Klakurka, Lužný, Klíma) 2:25:14

Kategorie Ženy (2 týmy)
1. (celk.11.) BEZI GIRLS (Pelánová, Klimešová, Havlíková) 3:10:43

Kategorie MIX (6 týmů)
1. (celk. 7.) TRITRAINING.CZ (Juřičková, Juřička, Koubek) 2:55:44

Všichni závodníci si po závodě pochutnali na polévce a fláku masa s bramborem :-) a po zbytek dne užívali horkých slunečních paprsků na Vysočině. Takže uvidíme co nachystají pořadatelé za rok. Protože zájem o tento typ závodu je velký, jak se říká více lidí větší zážitek.....


start prvního úseku všichni pohromadě

jdeme na to

hned od prvního plaveckého úseku vládli TRES KOKOTOS
malé skupinky během prvního úseku

dojezd kola

2. úsek Lužný

doběh týmu Klokani

vítězný ženský tým Klimešová, Havlíková (není Pelánová)

vyhlášení mužských vítězných týmů

mix týmy

Hodnocení:
Přečteno 722x

Komentáře

závod Reagovat
závod Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně