Mistryně republiky v plavání zkusila aquatlon a po ranním tréninku prohnala elitní reprezentantku

28.02.2012 -
Tereza Zimovjanová si jako loňská dorostenecká mistryně republiky v plavání na 400 metrů volný způsob o víkendu poprvé přivoněla k aquatlonu. V Praze absolvovala závod spadající do Českého poháru. Jako úplný nováček zatopila špičkové triatlonové reprezentantce, ovládla svou věkovou kategorii a v celkovém hodnocení byla druhá.

V sobotu odpoledne na stadionu Na Děkance působila dlouhovláska s brýlemi jako zjevení. Skoro nikdo z účastníků druhého dílu ČP v Aquatlonu Terezu Zimovjanovou neznal. Šestnáctiletá sportovkyně dlouho vládla ženskému běhu na 5 kilometrů. Až v závěru ji svým strojovým tempem udolala mnohem zkušenější reprezentantka Petra Kuříková.

Mladičká Zimovjanová dominovala plavecké části, protože denně polyká kilometry v podolském bazénu. Málokdo ale čekal, že by plavkyně pražského USK mohla skončit celkově druhá. „Závodně plavu, ale k běhání se dostanu jen párkrát do měsíce. Plavání mám v malíčku, ale na běh se musím spíš vyhecovat,“ říkala studentka Sportovního gymnázia. Nad výkonem neznámé závodnice se podivovala i šampionka Kuříková. „Překvapila mě, jak dobře běžela. Pořádně se klofla. Nemohla jsem ani na chvilku zvolnit,“ líčila Kuříková.


Tereza Zimovjanová

O čtyři roky starší soupeřce Zimovjanová v bazénu uplavala o 12 vteřin, které pak musela reprezentantka metr po metru stahovat na oválu. „Když mě Kuříková předběhla, chtěla jsem se jí držet. Chvíli to šlo, ale v posledním okruhu jsem vytuhla a ani nevím, jak jsem se doplahočila do cíle,“ přiznala Zimovjanová, která 5 kilometrů uběhla za skvělých 18:30.

Kromě statečného výkony na dráze zaujala mladá sportovkyně silovým a na první pohled nevybroušeným běžeckým stylem. „Jestli budu chtít aquatlon ještě někdy zkoušet, asi bych s tím měla něco dělat. Ale nikdy jsem takhle veřejně neběžela, takže mi to nikdo neřekl,“ culila se Zimovjanová po premiéře v triatlonové disciplíně.

K aquatlonu ji přivedli kamarádi ze třídy, kteří dělají triatlon. „Říkali, že tenhle závod mají v plánu a ať to vyzkouším, tak jsem se přihlásila. Ráno jsem ale měla svůj plavecký trénink, teprve po něm přišel na řadu aquatlon,“ vyprávěla sportovkyně, která svou budoucnost vidí spíše v plavání. „Asi zůstanu věrná své hlavní disciplíně, ale aquatlon občas ráda zkusím,“ zakončila Zimovjanová, loňská dorostenecká mistryně republiky na 400 metrů volný způsob.

Victoria publishing

Hodnocení:
Přečteno 961x

Komentáře

gratulace Reagovat
její volba Reagovat
Smekám Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně