Letní sezona pokračovala na Kristýně

7.09.2011 -
Ještě pořád žhavý víkend držel stejně horký zájem o triatlonové závodění. Na start „gulášového“ závodu (opravdu v cíli se podával…) na jezeře Kristýna v Hrádku nad Nisou přijelo 131 účastníků, z nich řada ze sousedního Německa, a deset tříčlenných štafet. K tomu desítky dětí. Tedy mnohem větší zájem než o všechny pohárové podniky minulého víkendu.

„Lidi chtějí závodit, to je jasný,“ říkal zkušený Pavel Mužíček, nakonec čtvrtý. Přitom v tomto případě šlo o hodně regionální záležitost. Jenže ti, kdož od Prahy (včetně) na sever přijeli, nelitovali. Velmi příjemná Xterra pro každého. Za lidové startovné 100 korun.

Jen první ze dvou okruhů ve vodě bylo drsné maso. „Ti, co nebyli vepředu, ztratili aspoň dvě minuty jen bojem,“ všiml si Josef Mužíček, trenér a otec. Na horském kole se dupalo směrem k Lužickým horám. Asi osm kilometrů mírně – zato pořád – do kopce. Pak krátce rovina a zábavný, místy trailový sjezd. Devět kiláků asi. Ale vše velmi bezpečné. Až dva okruhy běhu z části na pláži mezi povaleči malinko zamotali hlavy pořadatelům i běžcům dva druhy šipek...

Vpředu ale bylo jasno. První David Janda asi o minutu a půl. „V klidu,“ usmíval se. Druhý Pavel Jindra s bikovým maratonem v nohou. A třetí ze všech – Helena Erbenová. „Atmosféra těchto závodů se mi moc líbí,“ povídala s dcerkou v náručí a taky vyzávoděným tátou Balatkou po boku. Kdo by se divil, že neprahne po vláčení se světem. A sestry Loubkovy, smířené se ztrátou nadvlády? Vypadá to, že za rok zamíří spíš ke středním triatlonům, kde našly nové zalíbení.

 

Auto Enge triatlon Hrádek: Muži: 1. Janda (Author Xterra team) 1:00:39, 2. Jindra (Cyklorenova Cvikov) -2:02, 3. Rexa (Kerda sport) -4:31. Ženy: 1. Erbenová (Bižuterie Jablonec) 1:04:40, 2. I. Loubková -7:08, 3. K. Loubková (obě Cvikov) -9:03. Štafety: 1. Kerda sport Liberec (Tuž, Švorc, Šafr) 1:00:24.

 

Hodnocení:
Přečteno 478x

Komentáře

střední triatlon? Reagovat
Fotky ze závodu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně