Bolatický triatlon ve znamení nultého ročníku

27.06.2011 -
Dne 25.6.2011 se v Bolaticích u Opavy uskutečnil nultý ročník Bolatického triatlonu. Pořadatelé i závodníci byly v očekávání, co přinese tento nový závod tak královskému sportu jakým triatlon bezesporu je, ale nakonec všichni ze závodu odcházeli s pocitem dobře stráveného dne a povedeného závodu.
Ačkoliv ráno dne pořádání závodu přivítalo slunce, okolo jedenácté hodiny prudký vítr přihnal mraky a spustil se lehký déšť. Bohužel se nejednalo o žádný teplý „letní deštík“, ale teplota poklesla až někam k 15°C. 
I přes tyto nepříznivé podmínky se na start postavilo 57 borců ( a borek ), kteří vyrazily organizovaně na místo startu. Naštěstí se počasí za chvíli trochu umoudřilo a před samotným plaváním prohřálo svaly v tělech sportovců opět příjemné slunce.Trať byla poskládaná z úseku 350m plavání, 37 km na kole ( převážně lesnatý terén a polní cesty ) a 7 km běhu ( opět spíše crossová záležitost ). Lahůdkou a specialitou běhu byl výběh do prudkého svahu bývalé pískovny, kde nejeden závodník byl nucen k překonání využít pomocného lana, které pořadatelé ve své blahosklonnosti závodníkům připravili. 

Pravděpodobně nejvýraznější osobností celého závodu byl Jiří Klíma z klubu V3T – VIESSMANN TRIATHLON TEAM. Tento závodník potvrdil papírové předpoklady a závod před svým týmovým kolegou Václavem Klakurkou a třetím v pořadí Filipem Lužným z TTC Olomouc vyhrál.
„Příští týden jedeme na Evropu a sem jsme si přijeli zatrénovat. Závod se nám líbil a jsme s ním spokojeni“, řekl po závodě Jiří Klíma organizátorům, čímž je potěšil a zároveň ocenil jejich snažení a práci.

Nultý ročník tohoto Bolatického triatlonu je tedy již nenávratně pryč a je potřeba se dívat opět dopředu - k dalším závodům a taky k dalšímu ročníku Bolatického triatlonu.

http://www.bolatickytriatlon.cz/

Facebook Bolatický triatlon (fotogalerie a výsledky)
http://www.facebook.com/pages/BOLATICK%C3%9D-TRIATLON/224294754250965
Hodnocení:
Přečteno 707x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně