Po zimní přípravě následuje...

2.05.2011 -
Zeptali jsme se závodníků z Vysočiny, jak probíhala jejich zimní příprava a co jiného také dělali... POZOR tento článěk obsahuje také nově vyvinuté technické vybavení pro sezónu 2011.

1. Jak probíhala tvoje letošní zimní příprava? Dařilo se ti plnit plány?

 

Ládin Pospíchal

Se zimní přípravou jsem spokojen. Plán jsem plnil i na 120%. Když bylo hezky, byl jsem i na kole. Letos jsem se zaměřil především na běh, kde jsem v minulých letech cítil slabiny. Jdu se i 3x do týdne proběhnout!!! Ale poté následuje týden naříkání, oteklých lýtek a svalových horeček.

Začátkem března mi sice nevyšel přípravný běžecký závod v Modřicích., ale pevně věřím, že dřina, se kterou jsem absolvoval letošní zimní přípravu, se úspěšně odrazí v letní triatlonové sezoně. Po startu jsem se pohyboval v hlavním startovním poli a potom se mi rozvázala tkanička. Vzniklou ztrátu jsem již nedokázal stáhnout a vzhledem k tomu, že foukal nepříjemný vánek, já zůstal osamocen a ztráta narůstala. Několikrát se sice přehnal vlak plný tatínků a možná už i dědečků, ale za jejich šlachovitá, vyrýsovaná a vzrůstově malá těla jsem se nedokázal schovat.

 

Honza Křenek

Příprava neprobíhala asi úplně podle plánu, jak bych si představoval. Bohužel jsem během zimní přípravy prošel asi třikrát výpadkem způsobeným nachlazením. A to je největší problém - vydržet trénovat stále, bez přestávek. A to se mi letos přes zimu nezdařilo. Snad už ale zdraví do sezony vydrží a já budu schopný ještě něco dotrénovat.

 

Petr Mejzlík

Mým plánem je vždycky od 1.1. shodit 10 - 12 kg, které s velkou chutí naberu od září do vánoc. Letos, ostatně jako každý rok, se mi to dařilo a věřím, že v červnu se zase svezu na závodech tak, abych z toho měl radost. Do přípravy jsem zařadil závody ČP v zimním TT a Znojemskýn běžecký pohár-to je změna proti jiným rokům- a byla potřeba, abych dostal nový impuls po těch letech. Plazím se u konce startovního pole, ale užívám si to a baví mě to. Jinak na horách týden běžky a poměrně brzy se letos dalo vyjet na kole, takže i nějaký kilometr už taky v nohách mám. Jestli se mi daří plnit plán moc nevím, protože v podstatě žádný nemám. Jestli je plán najet, naplavat a naběhat větší objem kilometrů, s tím související ztráty tuku, tak jo. Až je shodím, bude ta příprava cílevědomější a systematická.

 

2. Který závod bude vrcholem tvé letošní sezóny 2011?

 

Ládin Pospíchal

Letos jsem se rozhodl pro více vrcholovou sezonu, která je z hlediska plánování a tréninku velmi náročná.

Prvním vrcholem bude hned z jara Pernštejnské peklo, kde jsem již potvrdil účast na nejmenovaném internetovém serveru. Doufám, že letos kopec „Kovářová“ vyjedu a nebudu tam šněrovat krajnice jak loni. Dále se zúčastním dlouhého duatlonu na Klínech. Zde bych rád prodal svou vytrvalost ze zimní přípravy, kdy jsem absolvoval vysokoškolský kurz na běžkách. Vytrvalost jsme trénovali až do časných ranních hodin. Po těchto dvou závodech bych trošku potrénoval a chytal hnědý odstín. Vrcholem léta a triatlonu bude kultovní a naprosto unikátní závod ve Vysočanech. Už teď se těším na uzené cigáro, domácí chleba a především přátelskou atmosféru.

 

Honza Křenek

Tak na tuto otázku teď a tady nemohu přesně odpovědět. Když budu zdraví a do sezony potrénuju, pustím se rád klidně do něčeho většího, nového:-)

 

Petr Mejzlík

Vrcholem rozhodně bude MS v Sedlčanech na konci srpna a určitě a moc se těším do Anglie na ME (tam jsem ještě nezávodil) v Cornwallu v polovině září - v obou případech se jedná o kvadriatlon.

 

3. A z jiného soudku? Chystáš se během sezóny nebo v nejbližší době také na nějakou kulturní akci?? Jelikož ne jen sportem živ je člověk.

 

Ládin Pospíchal

My si sebou bereme vždy ten stejný léty osvědčený soudek, na silvestra jsme měli i pořádný sud. Z jiného soudku se nám dělá špatně.

Samozřejmě, že nějaká ta „kulturní akce“ určitě bude. Ale to jsou věci, které zas neplánujeme až tak dlouho dopředu. Pro mě se stávají i triatlony a podobné závody kulturní akcí. Rád si udělám celodenní výlet do míst, kde je hezké prostředí a lidé, s kterými si mám, co říct. A když to okořeníme špetkou zdravého sportovního nepřátelství, můžu večer ulehnout do postele s příjemným pocitem, že jsem se měl ten den dobře J

 

Honza Křenek

Začátkem března jsem s přítelkyní Simonou navštívil Městské divadlo v Brně po delší době, a zážitek to byl skvělý:-) Jinak se vždy snažím vymyslet něco kulturního, protože opravdu nelze celé dny trávit jen tím, že chodíte plavat, běhat, jezdit na kole a mezitím lítat po škole či být v práci.

 

Petr Mejzlík

V zimní období byly plesy a nenechám si ujít Oldu Říhu s Katapultem v novém složení v Třebíči a případně ještě někde v okolí. Miluju je od svých 19 let, byl jsem už na mnoha jejich koncertech a pořád mě baví-Říha je úžasnej.

 

 

někdo maká u vody takto

 

Petr Mejzlík zase plave raději tady doma

... ale taky běhal

a netrénující Ládin byl zachycen na závodech jak míří za vítězstvím

 

brňáci nelení a snaží se makat i na zlepšování technického vybavení

 

Vyvinuto exkluzivně pro Tréninkovou skupinu. Vpravo oděv do společnosti a na stupně vítězů. Vlevo zcela nový triatlonový komplet. V létě je v tom horko a v zimě zima. Po nasáknutí vodou se dotyčný většinou začne potápět a může tak podplavat celé startovní pole!!!!!

 

Hodnocení:
Přečteno 889x

Komentáře

Na Moravě a hlavně v Brně teda rozhodně nuda není! Reagovat
Prodej.... Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně