Pozvánka na 3. ročník Počernického triatlonu v neděli 27.6.2010

21.06.2010 -
Vážení všestranní sportovci, zveme vás v neděli 27.6.2010 do Dolních Počernic na 3. ročník Počernického triatlonu. V květnu proběhnuvší 10. ročník našeho duatlonu se trefil do jednoho z mála dní bez deště, tak věříme, že i s triatlonem budeme mít štěstí na počasí a užijete si u nás sluníčka. Počernický rybník je již nyní příjemně vyhřátý a cesty v parku bez kaluží. Přípravy jsou v plném proudu.

Přihláška na závod: http://www.triskihp.cz/prihlaska.php

Pár věcí jsme proti loňsku změnili a pár věcí bylo změněno majitelem objektu. Věříme, že vše ku prospěchu. Cílový prostor se přesouvá pod hráz, poblíž amfiteátru restaurace Léta Páně. Vloni byla na hrázi místy velká tlačenice a pak nová brána borců našeho nového sponzora Metrostavu, který se přidal k našemu tradičnímu modrobílému tandemu PPL – Eberspaecher, by se na hráz stejně ani nevešla. Parkoviště, kde bude depo je čerstvě vydlážděno a vůbec celý prostor příjezdu a horní části areálu je nově upraven. Chystáme se v prostoru, který nabízí zámecký park, více expandovat, aby bylo vše od prezentace až po cíl přehlednější. Časomíru bude zajišťovat jako u našeho duatlonu firma Time Chip, kterou znáte z dlouhých triatlonů, k poslechu a snad i k tanci nám zahraje hudební skupina, občerstvení klobáskami také bude z bufetu restaurace Léta Páně a možná bude i malé překvapení. Ubytování pro vzdálenější je možné v sousedním počernickém kempu.

Jsou připraveny závody pro všechny kategorie. Ti nejmladší a mladší budou mít program dopoledne, mladí a stále mladí pak odpoledne. Dopolední program bude ve znamení Českého poháru a mistrovství republiky dorostu, což ale neznamená, že je určen pouze pro organizované závodníky. Právě naopak, počernické závody jsou vždy přizpůsobeny pro nejširší veřejnost. Odpolední program pak bude patřit dospělým. Závod bude součástí nového seriálu TriTour, který je propagován serverem etriatlon.cz pro nejširší sportovní veřejnost a rovněž započítán  do krajských pohárů.

Seriál závodů TriTour byl vyhlášen jako bezhákový. Také Počernice měly být bezhákové, ale cyklistickou trať, na které by to bylo reálné se nám nepodařilo zajistit. Na 5 kilometrovém okruhu, který máme k dispozici, by bylo možné uhlídat možná 30 lidí. Při větším množství ale dojde krátce po startu k tak velké koncentraci jezdců na relativně malém prostoru, že se téměř každý dostane do situace, že nějakou dobu za někým pojede ve vzdálenosti, která již může být kvalifikována jako hákování. Uhlídat bezhákový průběh na této trati by mohl slíbit jedině rozhodčí naiva nebo se sklonem k sebepoškozování. Vymýšleli jsme různá řešení, která jsme jako neúčinná vždy v zápětí zavrhli. I kdybychom většinu problémů abstrahovali, tak vidina řady následných neřešitelných protestů, které by ze závodu udělali frašku, nás od bezhákového průběhu odrazuje. Nicméně ještě jsme flintu do žita nehodili.

Ale seriál TriTour 2010 již jako bezhákový vyhlášen byl a každý se ptá, jak to tedy v Počernicích bude. Takže, v Počernicích to bude tak, jak si to závodníci sami udělají. Pokud všichni závodníci přijmou fakt o bezhákovém průběhu závodu za vlastní, bude závod bezhákový. Stačí pouze dodržovat 3 pravidla.

1. Nevytvářet skupiny
2. Nesnažit se uviset za rychlejším za každou cenu.
3. Od začátku odmítnout jakoukoliv spolupráci na cyklistické trati.

Počernický duatlon se nejede o žádné velké ceny, price money ani o sloty na velkých závodech, aby stálo za to vyhrát za každou cenu. Závodníci jej pojedou, protože jej chtějí jet a bezhákový bude proto, že to budou sami chtít. Jedině takto lze Počernický triatlon jako bezhákový uspořádat. Pravidla se dají nařídit, kontrolovat a jejich porušení potrestat nebo dohodnout, akceptovat a dodržet. Co vy na to? Určitě zajímavý experiment, že?

Těšíme se na Vás a Vaše sportovní výkony.

Pořadatelé z TRI SKI Horní Počernice

Hodnocení:
Přečteno 462x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně