Juniorskou kategorii zakončili stylově na MS

15.09.2009 -
Vojta Dědek a Petr Šlajs se o víkendu zúčastnili juniorského MS v Austrálii. Prvně jmenovaný dokončil na 14. pozici a druhý reprezentant na 36. Jejich hodnocení si můžete přečíst v rozhovoru.

Jak jste si užili závod MS v Austrálii?
Nádherný závod, oba jsme si ho užili. Skvělá atmosféra. Byla to pro nás ohromná zkušenost.

Jak jste spokojeni se svými výkony?
Petr: Plavání se mi hodně povedlo, na první bojce jsem se pohyboval na vedoucí pozici, poté jsem si párkrát lokl slané vody a trochu jsem se propadl. Nakonec jsem vyplaval na sedmém místě. Kolo bylo horší, protože jsme museli první část kola sjíždět první balík, ale taky ok. A na běhu jsem od toho čekal trochu víc. Mám stále hodně co zlepšovat.

Vojta: Povedl se mi start a plavalo se mi výborně, z vody jsem ale nelezl úplně vepředu což mě trochu mrzí. Na kole jsem do toho šlapal co to šlo a první dvě kola jel podlahu, pokud by jsme nedojeli první balík, nebyla by šance na přední umístění. I když moc lidí nespolupracovalo, sjelo se to a pak už jsem pouze odpočíval na chvostu. Vyběhl jsme dosti rychle ale dlouho mi to nevydrželo, první kolo jsem měl trochu krizi, ale ve druhém jsem se rozeběhl a na konci ještě finišoval a přebíhal, z toho mám radost. V cíli jsem byl úplně mimo, vydal jsem ze sebe všechno.

Zaskočil vás způsob závodění, je to nejspíše nesrovnatelné s českými pohárovými závody?
Je to více o závodění. První rozdíl je, že nás není 20 ale 70 a od toho se odehrává mela ve vodě a dostihy na kole. Naštěstí máme zkušenosti z letošní ME a z loňských šampionátů, takže jsme tušili, co od toho očekávat.

Jaký největší zážitek si odvážíte od protinožců?
Celý náš výlet je jeden velký zážitek. V Sydney jsme byli u Opera House, kolem které Jan Řehula vybojoval bronz pro ČR na olympijských hrách v roce 2000. Museli jsme si pustit záznam jeho závodu a vychutnat si to znovu. Moc jsme se těšili na náš závod, užili si ho, podívali se na nejlepší triatlonisty na světě, což je taky velký zážitek, škoda že to byl poslední závod v kategorii juniorů, už jsme se pomalu rozkoukali Austrálie je nádherná země, snad sem ještě zavítáme.


na tréninku s Vendulou Frintovou
Bevan Docherty ochotně zapózoval
S Janem Řehulou


Hodnocení:
Přečteno 568x

Komentáře

Dobře Vy! Reagovat
Re: Dobře Vy! Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně