Mácháčský pohodář měl letos premiéru

8.09.2009 -
O víkendu se na jezeře Karla Hynka Máchy pod taktovkou "Mácháč Brothers Crew" konalo společensko-sportovní klání v podobě Mácháčského pohodáře. Tato událost by se zároveň dala nazvat i jedním z největších společenských setkání triatlonistů a jeho příznivců.

Cestu k jezeru vážili sportovci ze všech koutů republiky a polovina z nich přijela už v pátek kdy proběhla tzv. "warm-up party". V sobotu ráno to vypadalo na konec světa a počasí si dávalo záležet aby všechno dokázalo znepřijemnit.

Stupňů nemnoho, ukrutný bičovací vítr a sem tam něco vody z nebe. To však potvrdilo jen to, že většina triatlonistů nejsou žádný ořezávátka a i přes nepřízeň počasí se sešli v hojném počtu rovných 100 borců a borkyň. Jako první se na start v 11hod SEČ postavili žáci a žačky.

Celkem nebojácně se vrhli do rozbouřeného, vlažného Mácháče a od prvního do posledního závodníka sváděli urputný boj. Big respect zaslouží všichni naši mladí závodnící a zejména Málek Metoděj, který se nebál vlka nic, postaršil se o 4 roky a v 6-ti letech absolvoval svůj první triatlon.

Brzy na to přišla hodina H a ve 14:00 byl odstartován boj o Mácháčského pohodáře. Startovní listina se chlubila zvučnými jmény, kvalitním startovním polem a i borcema co triatlon jeli poprvé v životě. Počasí se zlehka umoudřilo a po plaveckých 500-ti metrech se jako první z hlubin jezera vynořila Radka Vodičková následována dychtivým zástupem závodníku drsného pohlaví. Na cyklistické části čekali závodníky tři okruhy po 5km.

Na tratích, kde zaváněl borový háj, se ostřílení bajkeři pomalu propracovávali dopředu a ostřílení silničáři zase naopak. Celkem nekompromisně se začal vzdalovat startovnímu poli Vojtěch Jonáš a do depa si přivezl velký náskok. Za ním se pak přihnali v menších rozestupech bratři od Pospíchalů, Hampejs, Navrátil,biatlonista Šeberka a další.

V ženách čerpala ze své bajkové minulosti Radka Vodičková a s ůsměvem si hlídala prvenství. Ovšem s ůsměvem za ní drtila svého bajka i Lenka Fanturová a jablonecká vynikající lyžařka Zuzka Rosslerová.

V běhu se toho už na čelních místech moc nezměnilo a tak si pro prvenství doběhl Vojtěch Jonáš, druhý flek uzmul Zbyněk Pospíchal následovaný bratříkem Láďou Pospíchalem. V ženách protnula imaginární cilovou pásku jako první Radka Vodičková, za ní druhá Lenka Fanturová a třetí skončila Zuzka Rosslerová.

Daleko větší boje se odehrávali ve zbytku startovního pole a nelze opominout i boje ex-triatlonistů. V mezipauze při přípravě výsledků byl odstartován závod benjamínků, který sklidil velký zájem a hlavně úspěch. Bylo zážitkem pozorovat dvouleté hady jak se urputně a s vervou perou o každý metr. Když doběhl poslední benjamínek proběhlo vyhlášení výsledků s bohatou odměnou pro vítěze a solidním gulášem a pivem pro závodníky.

Následovala "after party", která se z pomalejších otáček roztočila do pořádnýho tempa a za tónu rock´n ´rollové kapely The Hound dogs bylo potěšením sledovat plný parket svíjejících se triatletů a triatletek, kteří předváděli taneční kreace, které by mohl závidět i sám taneční mistr Játro.

Kdo nezůstal může jen litovat. V neděli ráno proběhla individuální zábava v podobě cyklo výletu a nohejbalovém turnaji. Fotky ze závodu ve velmi profesionální kvalitě a výsledky můžete uzřít na našem webu www.triatlonmachac.wz.cz. Obrázky z večera tam budou také, ale u těchto fotek ještě probíha cenzura a proto zde nemohou být zveřejněny. Pořadatelé velice děkují všem zůčastněným a slibují, že příště bude více guláše, dobře změřený běh a spousta dalších mušek bude vychytána.

Těšíme se na Vaši další účast a již teď Vás zveme na 2.ročník Mácháčského pohodáře, který proběhne 4.9.2010. Mácháč brothers crew

autor: Jan "Venca" Francke


start žácistart mužů a žen


benjamínci


Radka Vodičková
Jiří Hampejs


Jonáš VojtěchLenka Fanturová


Radka Vodičková


Zbyněk Pospíchal


Karol Džalaj
Zuzana RosslerováHodnocení:
Přečteno 1266x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně