Frintová třetí na SP v Koreji, má jistou olympiádu

28.04.2008 -
Na Světovém poháru v olympijském triatlonu se blýskla naše reprezentantka Vendula Frintová. Běhěm plavání se držela v silné skupince, kterou neroztrhal ani silný vítr a tak se rozhodovalo v běhu. To nejlépe zvládla holanďanka Samantha Warriner, když od začátku nasadila ostré tempo.

Tomu nejdříve nestačila Frintová a poté ani druhá Hollie Avil z Velké Británie. Lenka Zemanová ze závodu pro bolesti zad odstoupila. Její startovní pozice se ale díky výsledkům také jistá.

V mužském závodě se postavil na start SP po dlouhé době Jan Řehula. Nestačil však plaveckému tempu a tak do výsledků výrazně nepromluvil. Díky neúčasti hlavního favorita Javiera Goméze byl souboj o 1. místo „otevřený“. Do depa přijela početná skupina, rozhodovalo se tedy v běhu. Tam exceloval mistr světa z roku 2006 Tim Don z Velké Británie.