Iron dumpling aneb amaterská xterra povýšena na úroveň mistrovského závodu.

5.08.2007 -
Kdo v sobotu 4.8.nezavahal a prijel do srdce Ceskosaskeho Svycarska-mesta Decina, byl svedkem spickove pripraveneho a hlavne atraktivniho zavodu Xterry, ktery se konal v prostredi Labskych piskovcu.
Vse zacalo ve 14.00 vystrelem a vsech 58 borcu se vrhlo na cca 400km plaveckou cast v rece Labi, uz uvodni plavani naznacilo, ze tady nepujde jen tak o nejaky okresni poutacek, ale opravdu o kvalitni zavod. Proud reky Labe vypada ze brehu velmi klidne a tak etsina zavodniku myslela, ze to bude pohoda a prijemne osvezeni.Uz na prvni bojce bylo par plavcu o dost nize a zbytecne si naplavalo par metru navic, vsem navrat na breh, kde zavodnici vystartovali, byl jeste dramatictejsi. Jen par zavodnikum se povedlo vylezt na vytycenem miste.
 
Nasledovalo horske kolo smer Zleb, uvod na asfaltu, pak panelova cesta se sotolinkou, nasledovali kameny a zase asfalt, kde si vsichni mysleli jak si odpocinou-bohuzel foukal vitr. A nasledovala cesta zpet-celkem cca 20km. Do depa, po cyklisticke casti, se priritila trojice v poradi M.Peterka, Jaroslav Jira, Jan Tomes (odvedl na kole nejvetsi kus prace) a zhruba s minutovou ztratou Jarda Hauzirek, veteran Decinskeho triatlonu, ktery musel jet neskutecnou "Kudlu", protoze cely usek absolvoval uplne sam.

Beh - 5km - uz byl tresnickou na dortu a rozdani konecneho poradi, Marek Peterka jiz tradicne odpadl na bezecke casti a to v miste velmi historickem - moste pres reku Plocnici, ktery je ze 16 stoleti. V cili, pod Decinskym zamkem, se jako prvni objevil Jaroslav Jira, nasledoval Jan Tomes, treti pozice patrila Jardovi Hauzirkovi, bramborova zustala M.Peterkovi.
V cili si vsichni mohli obcerstvit vynikajicim pivkem, klobaskou ci pro ty prave sportovce, spagetami. Kvalitni muzika byla samozrejmosti.
Na startu se objevily i 4 damy, ktere dokoncily v nasledujicim poradi: Martina Landova, Katerina Trousilova, Monika Pleskotova, Zuzana Steppanova.

Na poslednim, a o to vic uznavanem miste, dorazila dvojice zakladatelu, kdysi tak vehlasneho zavodu Homo-ni, ktery skoncil pouze diky povodnim v roce 2002, Petr Kudrhalt a Milan Franc. 
Dika patri Ivanu Parlesakovi a vsem, kteri se podileli na organizovani tohoto super podniku a uz dnes zveme vsechny na dalsi rocnik.
Take bych chtel uvest, ze to byla mala generalka na Mistrovsky zavod Xterra v pristim roce, o kterem jedname s poratateli Xterra Czech. Jiz dnes vime, ze by to byl zavod, ktery svou jedinecnosti muze byt perlou tohoto serialu.
Vysledky a foto na www.cybi.cz/knedlik

Hodnocení:
Přečteno 706x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně