Tvrdá realita, šprýmoval vítěz TRIPrague Ospalý, který cílem proběhl se svými dětmi

18.08.2015 -
Český triatlonista Filip Ospalý se stal vítězem závodu TRIPrague, premiérového podniku v centru Prahy na středních tratích. Závod byl zároveň pátým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Ospalého překvapila náročnost tratí, které se z propozic zdály být lehčí. Cílem proběhl se svými dětmi a měl tu čest pohovořit i s primátorkou Prahy Adrianou Krnáčovou.


Filipe, premiérový ročník TRIPrague a hned vítězství. To je fantazie, co?
Fantazie ne, to je tvrdá realita. (smích) Samozřejmě je příjemné, že jsem svůj první start na středních tratích na našem území proměnil ve vítězství a právě při prvním ročníku TRIPrague.

Jak jste si závod v centru Prahy užil? Bylo vše podle vašich představ?
Já jsem spokojen. Samozřejmě se najde vždy něco, co k dokonalosti chybí. Ale na to, že to byl první ročník a vše bylo trochu narychlo, tak klobouk dolů před pořadateli závodu.

Do cíle jste běžel se svými dvěma ratolestmi. Předpokládám, že se to dá nazvat "značka ideál".
Byl jsem mile překvapen. Sice na mě musely na mostě před cílem čekat o něco déle, protože v posledním běžeckém okruhu jsem hodně zpomalil, ale nakonec jsme si to všichni pěkně užili.


Povězte nám, jak se z vašeho pohledu závod vyvíjel a co jste říkal tratím v centru české metropole?
Na pláncích vypadaly tratě jednoduše, ale ve skutečnosti závod prověřil všechny účastníky. Plavání ve Vltavě bylo pro mě asi nejpříjemnější. Nevím, proč si většina myslela, že vyplavu první, když jsem původem neplavec. (smích) V neděli se kolem Střeleckého ostrova našli jiní dva plavci, kteří na sebe vzali roli tahounů. Cyklistická část se třemi výjezdy na Cukrák byla díky klimatu ještě v pohodě, a jelikož vím, že je prostřední disciplína triatlonu v porovnání se světem moje slabina, v poslední době se na ní v tréninku s trenérem zaměřujeme. Takže jsem chtěl prodat to, co jsem natrénoval. A myslím, že se povedlo. Běh po kostkách po nábřeží nebyl pro nohy závodníků moc ideální. Vyběhnout pětkrát schody na most, to také ubíralo síly. V mém podání byly první tři okruhy v pohodě, závěrečné dva už jsem se trochu trápil. Běžet s náskokem 10 minut na pronásledovatele není jednoduché. (smích)

Cenu pro vítěze vám předala paní primátorka Krnáčové. Takové setkání jako profesionální triatlonista nezažíváte každý den, že?
Setkání s takovými VIP lidmi jsem zažíval právě při důležitých závodech nebo různých vyhlášení anket. S paní primátorkou jsem si popovídal hned po doběhnutí do cíle. Poděkoval jsem ji za podporu magistrátu a pohovořili jsme o tratích, triatlonu obecně i místních obyvatelích, kdy si třeba jedna žena stěžovala na příliš hlučnou atmosféru. (smích)

TRIPrague byl vrcholným závodem celého triatlonového víkendu. Jaký ve vás tato akce zanechala dojem?
Samozřejmě taková akce v centru metropole nemůže mít výhody závodu v menších městech nebo na jejich okrajích, kde je vše nachystané a na jednom místě. Tady se řešily logistické přesuny expa z Tyršova domů na Vítěznou ulici, pořadatelé měli na postavení cílových prostor jen pár hodin před startem, kdy navíc pršelo. Někteří závodníci měli komplikace se zaparkováním auta... Ale nikdy není vše na 100%. Kdyby bylo vše ideální, není prostor se zlepšovat. Takhle se můžeme těšit, že organizátoři vyslyší některé výtky závodníků a diváků a příští rok se můžeme těšit na ještě lepší TRIPrague.

Je tedy vaším přáním, aby Praha i v příštím roce uspořádala takovýto závod, takovouto akci?
Určitě! Jsem rád, že probíhají rozhovory pořadatelů TRIPrague se zástupci série Challenge. Doufám, že vše se bude vyvíjet tak, aby v nejbližší době byl v centru Prahy mezinárodní závod.

A na závěr, co vaše další plány?
Po krátké regeneraci mě čeká v neděli závod Challenge Walchsee-Kaiserwinkel, kde se bude opakovat duel z letošního mistrovství Evropy ve středním triatlonu. Startovní číslo 1 Giulio Molinari vs. startovní číslo 2 Filip Ospalý. Navíc se tam pojede ME příští rok, takže určité zajímavý závod nejen z mého pohledu.

Hodnocení:
Přečteno 1128x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.