Ospalý dva dny před MS v ironmanu. Cítím se v pohodě, snad mi to v té výhni sedne

9.10.2014 -
Český triatlonista Filip Ospalý už odstřihává poslední kousky pomyslného metru. Metru, na jehož konci je vrchol sezony v podobě mistrovství světa v ironmanu, který tradičně hostí prosluněná až vroucí Havaj. V sobotu 11. října to pro elitního českého triatleta bude třetí start na tratích železňáka. S posledními dojmy se s námi podělil v rozhovoru.

Filipe, do závodu zbývají dva dny. Jak se cítíte?

Fajn, jde to. Každý den mám jen jednu tréninkovou fázi, jinak odpočívám. Jsem na Havaji s rodinou, takže co víc si si přát.

Jak jste na Havaji relaxoval a jak jste se popasoval s vedrem a velkou vlhkostí? 

Na Havaji se dá relaxovat jedině ve stínu a chladu apartmánu. Všude jinde je vedro, vlhko, slunce. Na zdejší klima jsem si díky dlouhému aklimatizačnímu pobytu zvykl. Ne že by mi nevadilo, ale neřeším a beru ho jako přirozené.

Co přípravy? Jídlo, gely. Už si to kompletujete? 

Předzávodní týden už se strava hlídá. Něco se z jídelníčku vyškrtlo úplně, něco omezilo. Co se týče doplňkové výživě, tak zase něco přibilo. Díky firmám Enervit a jejímu českému dealerovi firmě Vitar a společnosti Fitsport-komplex mám vše, co potřebuji pro podání kvalitního výkonu. Jsem rád, že těch cca 5kg doplňkové stravy, kterou jsem si na Havaj přivezl, po sobotě zmizí a budu mít v zavazadle místo pro nakoupené dárky.

Jaké jsou vaše myšlenky směrem k blížícímu závodu?

Rozhodně pozitivní. Vím, co mě čeká. Plavání, cyklistika a běh. To už nějaký ten pátek dělám, takže mě to nezaskočí. Taky vím, že bude vedro, vlhko a větrno a že to bude dost těžké a vyčerpávající!

Co atmosféra v místě? Asi pořádný šrumec, co?

Kona je přelidněná. Děkuji všem, kteří mi doporučili pro místo mého dlouhého pobytu tady na Big Islandu Waikoloa Beach Resort. Tam to bylo nádherné a vše v poklidu. V Koně to tepe od rána do večera i od večera do rána. Bydlím cca 4,5km od centra závodu, takže ten největší ruch naštěstí nevnímám. Lidí je tu dost a dost, což bylo vidět i při dětském závodě a následném průvodu národů. Jak malých závodníků, tak diváků bylo na Alii Drive mraky.

Filipe, díky za váš čas a hodně štěstí do závodu.

Hodnocení:
Přečteno 976x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně