Šampionka Potůčková zhubla do dívčích rozměrů a závodila jako Nováková. Bylo mi líto ten dres vyhodit

9.06.2014 -
Česká triatlonová reprezentantka Eva Potůčková se o víkendu stala mistryní České republiky v závodě na tratích polovičního ironmana, když v Pardubicích ovládla kultovního CZECHMANa. Cílem ale jako první proběhla žena, která měla na dresu jméno Nováková. A našlo se pár jedinců, kteří v danou chvíli nevěděli, kdo se to tedy stal českou šampionkou. Vysvětlení je ale jednoduché. Zkušená závodnice si vzala starší dres s příjmením, které měla ještě za svobodna. Více už v následujícím rozhovoru.

Evo, jaký to byl pocit proběhnout cílem a vědět, že jste ovládla nejznámější tuzemský závod a navíc se stala mistryní České republiky?

Bylo to krásné, moc hezký pocit. Zvítězila jsem "po dětech" na tomto závodě potřetí a moc to pro mě znamená. V mém věku člověka už jen účastí na takovém závodě asi moc nečeká.

Proběhla nějaká oslava tohoto triumfu?
Zatím se nic neslavilo a ani slavit nebude. V dalším týdnu pro mě bude stěžejní zregenerovat na další závod v 1/2 IM v Kraichgau, a tak spíš vše podřídím regeneraci. 

Jak se vám letošní CZECHMAN líbil co do organizace a atmosféry?
Líbil se mi moc. Závod je po všech stránkách na úrovni zahraničních podniků a to je moc dobrá vizitka.

Závod jste absolvovala v dresu Nováková, což bylo vaše příjmení za svobodna. Proč to?
Zhubla jsem zpět do dívčích rozměrů. (smích) Ale nebylo to hubnutí nikterak cílené, přišlo to samo kvůli zápřahu kolem dětí, navíc během zimy jsem byla párkrát nemocná a nemohla jsem prakticky jíst. Ten dres je několik let starý, s mým dívčím jménem, ale přijde mi líto vyhazovat věci, které jsou ještě plně funkční. Už moc dlouho nevydrží a všechny další nesou mé nové jméno, ale teď zkrátka přišla řada na tenhle. (smích)

Výborně jste zaplavala, skvěle jste jela na kole. Kdy jste začala věřit, že vám prvenství nikdo nevezme?
Asi tak po pěti kilometrech běhu.

Popište podrobněji průběh závodu. Na začátku jste chytla ve vodě pár ran. Měla jste v průběhu závodu nějakou krizi?
Začátek plavání byl tuhý boj a pár ran jsem dostala, ale potom už to šlo a na konci plavání jsem měla náskok skoro 5 minut na největší soupeřky. Na kole jsem náskok navýšila na nějakých 10 minut a běh jsem prostě odběhla. To už jsem neměla s kým závodit. Krize překvapivě nepřišla žádná, asi jsem formu dobře vyležela. (smích) Chtěla bych poděkovat firmě EMME, od které používám plavecký materiál nejen v závodě, ale i v tréninku ve formě plaveckých pomůcek. A pak servisu Cyklo-Atom, kde mi na počkání pomohou s jakýmkoli problémem na kole a připraví jej na závody.

Co říkáte obrovskému zájmu o CZECHMANa? Co byste tomuto závodu popřáli do dalších let?
Pro český triatlon je jen dobře, že tady tak velký závod máme. Bylo by krásné, kdyby tento závod zůstal v triatlonovém kalendáři v ČR tradicí. Vím, že to je pro organizátory obrovský závazek a velice náročná každoroční organizace.

A na závěr další závodní plány? Kdy vás zase uvidíme závodit v Česku?
Za týden mě čeká 1/2 IM v Kraichgau, na konci června ještě jeden závod 1/2IM v Německu. Pokud v ČR letos ještě něco pojedu, bude to jen tréninkově jako příprava na závody v zahraničí.

Evo, děkujeme za rozhovor a mnoho štěstí do dalších závodů.


Hodnocení:
Přečteno 667x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně