Zvládne obyčejný smrtelník střední a olympijský triatlon během 24 hodin?

2.08.2011 -
Vražednou kombinaci si střihl o víkendu Tomáš Langhammer, organizátor Krušnomana. V sobotu se zúčastnil MČR v Teplicích na středních tratích a den na to olympijský triatlon v Táboře.

Tome, v sobotu jsi absolvoval MČR v Teplicích. Jak sis závod užil?
Užil. Ještě, že se na klávesnici nepíše prsty u nohou – to bych ti Lukáši dnes nic nenapsal. Tratě závodu znám jako své běžecké boty – vždyť to mám 15 km od baráku a dokonce cyklistika se mi jela skoro pod okny :-). Team kolem Oty Kučery vždy odvedl dobrou práci a těm všem patří za sobotu velký dík. Ono v tom počasí stát na křižovatce není žádná slast a vím podle sebe, že sám člověk nezmůže nic, ale pokud máš kolem sebe opravdový team pomocníků a přátel, tak všechny překážky „pořadatelství“ lze překonat a to Ota má.  Pořadatelům od Oty – DANKE :-).

Podmínky byly podobné těm krušnomanským. Už víš, jak se cítili závodníci během Krušnomanu?
Vím :-). Mě tyto podmínky vyhovují. Zima, vítr, déšť – to jsou moje tři živly, které při závodě jako závodník vítám – asi fakt nejsem normální. Jo a ještě mám rád kopce :-). Jak se jednou Pepa Svoboda o mě vyjádřil, kdy skoro absolvoval Extrém Diamonda u nás – Tome, ty jsi asi musel mít fakt krušné dětství, že se na nás smrtelníkách tak mstíš. Nemusím takový ideál počasí. Ono tady v Krušných horách máme léto 2 x do roka a to ještě v úterý a v pátek.

Den nato ses zúčastnil olympijského triatlonu v Táboře. Jaké bylo ranní vstávání po MČR v Teplicích? Chtělo se tělu znovu do závodních intenzit?
Vstával jsem ve 4 ráno (pozn. s Dvořkou, který spal u nás doma jsme povídali asi do půlnoci). Dal jsem si ranní kávu, sundal věci ještě mokré ze sušáku po Ironmaniacu (hlavně nevzít Dvořkovo věci ze sušáku) a hurá do auta směr Tábor. V Táboře jsem měl svěřence a musel jsem je podpořit. A když už jsem v Táboře byl, tak co si nezazávodit. V Táboře byla zima, déšť, vítr – takže hurá do toho. Tuhle double šílenost lze provést jen jednou do roka. Tím, že další závod pojedu a na konci prázdnin, tak regenerace bude provedena až do konce včetně vířivky, masáží a dalších životních regeneračních pochutin :-).

Jak se ti závodilo na táborských tratích?
Závod v Táboře je záruka kvality. Jezdím tam už hodně dlouho – je pravdou, že většinou jako doprovod :-) svěřencům – psát o sobě jako o trenérovy, i když mám dvojku to se mi nechce, protože trénování žáků v triatlonu mi nějak nejde do sebe – spíše bych to napsal jako doprovod těm, co „ochutnávají“ zlehka a pomalu trojkombinaci jakou je triatlon. Takové „hraní“ si na triatlon. Ale to jsem odbočil od tvé otázky. Sorry. Odpověď: závodilo se mi dobře, i když ke konci běhu jsem už cítil, resp. necítil své nožky – kladiva.

...a jak se cítí nyní obyčejný smrtelník po extrémním závodním víkendu?
Ale jo dobře, děkuji za optání. Dáří se mi dobře, cítím se dobře a kdybych se cítil ještě lépe, tak bych to asi už psychicky neunesl.

Kde tě uvidíme na dalších závodech?
Nejdříve mne uvidíte v roli ředitele – Krušnoman MTB Triathlon – děláme 10. ročník, takže tam moje tvářička bude k vidění. Samozřejmě vás všechny zvu na závod, který je celý po rovině a jen plavání je do kopce. Závod je to snadný, počasí bude trapně hezký, sluníčko nás bude hřát do zadních partií těla a všude bude vonět vřes.
Jinak zazávodit si s mojí Krušnomanskou „královskou“ maličkostí lze LP 2011 v měsíci září na posledním závodě FORD Czechman Series – Klasik Duatlon u mého velkého kamaráda Petra Švarce – Klasik Duatlon a týden na to v Žamberku.Hodnocení:
Přečteno 1120x

Komentáře

není sám Reagovat
Re: není sám Reagovat
Re: Re: není sám Reagovat
Re: Re: Re: není sám Reagovat
Re: není sám Reagovat
Re: Re: není sám Reagovat
gud mén :-) Reagovat
... závod, který je celý po rovině … :-D Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera