Pro Wainera byla čest stát na startu s Řehulou

11.08.2008 -
Jan Wainer skončil na Železňáku na Lipně na druhém místě časem 9:29:22 a kvalifikoval se tak na ME v dlouhém triatlonu . Jak se pro něj vyvíjel závod a další informace se dozvíte v rozhovoru.

Jak jsi spokojen se svojí premiérou na železných tratích?
Spokojen jsem, protože jediný cíl, se kterým jsem na Lipno přijel byl ten, abych se kvalifikoval na ME v dlouhém triatlonu. To se mi povedlo. A premiéra to nebyla, spíš návrat po šesti letech. Možná jsem jen měl až moc velký respekt k délce a náročnosti kola a jel až moc na jistotu. Ale také možná, že i díky tomu, že jsem bezhlavě nezávodil, závod se mi podařilo dokončit tak jak jsem potřeboval.

A jak se vyvíjela cesta za druhým místem?
Ve vodě jsem si jel svoje tempo, na pohodu. Jen kdyby nebyly takové vlny. Na kole jsem šlapa podle plánu tak, abych do 120-150 km necítil vůbec žádnou únavu. Nekoukal jsem na to, jestli mi někdo ujíždí nebo dojíždí, ale jel jsem si svoje. Pak se přeci jen projevila únava a tak jsem v posledním kole trochu zvolnil. Nejvíc jsem sebe překvapil na běhu. Bál jsem se, že budu mít po tak dlouhém kole problém se rozeběhnout, ale nakonec to celkem šlo. Více než 30km jsem běžel na čas kolem 2:55 ale pak mě začaly hrozně bolet stehenní svaly a musel zvolnit.Ještě, že Honzovi Vodehnalovi v závěru došlo a nemuseli jsme svádět žádný tuhý boj o 2.místo. To by asi hodně bolelo.

Co by jsi řekl k výkonu Honzy Řehuly?
Je vidět, že už má něco odzávoděno. Skvěle zaplaval, ještě lépe odjel kolo a na běhu už si to ohlídal. Pro mě bylo skvělé s takovým borcem stát na startu a pak na stupních vítězů.

Jak se cítíš po závodě?
Vzhledem k tomu, že jsem se v závodě kontroloval, není to až tak hrozné. Po některých půlkách, kde jedu ve vysokém tempu je to někdy i horší. Ale opravdu to poznám až začnu zase lehce trénovat.

Jaké byly pocity v cíli?
Jako asi každý, kdo dokončí železňáka, tak jsem prožíval nádherný pocit. Neskutečně se mi ulevilo. Hrozně mě bolely nohy, hlavně stehenní svaly a už se to skoro nedalo vydržet. Prochladly mě na kole, pak se přidal maraton po asfaltu.....

Jak se ti zamlouvají distance 3,8-180-42,1?
Abych pravdu řekl, tak moc ne. Na mě je to opravdu moc dlouhé. Hlavně to kolo je nekonečné.

Měl jsi nějakou krizi při závodě?
Krizím jsem se naštěstí vyhnul. Od startu jsem jel podle sportesteru a na jistotu, takže to možná vzhledem k počasí a profilu trati zní divně, ale kromě posledních asi 5 až 6km běhu jsem to odjel celkem v pohodě. Navíc bylo na kole i běhu vynikajícím způsobem vyřešené občerstvení a to k tomu také pomohlo.

Jak vypadalo stravování, máš představu co jsi všechno vypil a snědl?
Běhe závodu jsem snědl 8 gelů Enduro, jeden Powerbar, nespočet banánů, na běhu pak 5 protikřečových tablet Enervit a dva enervitové gely. kolik jsem toho vypil nevím. Ale asi hodně.v cíli


archív


archív
Hodnocení:
Přečteno 565x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera