Chcete být v noci vidět?

24.01.2018 -
Nová technologie tzv. „Bio-Motion“ posouvá noční viditelnost osob na další úroveň. Principem je osvětlit nejen Váš obrys, ale i Vaše pohyby.

Jak již bylo mnohokrát napsáno, statisticky nejvíce nehod z důvodů špatné viditelnosti se odehrává ve chvílích stmívání. Hlavním důvodem je jednak zhoršená viditelnost, ale také postupné snižování viditelnosti. Když se k tomu přidá případné oslnění zapadajícím sluncem, je o problém postaráno.

Blikající světla, reflexní vesty a podobné prvky jsou jistě skvělým nástrojem, budoucnost však leží v něčem nazvaném „biologické pohyby“. Již nyní je zvykem si na večerní projížďku na kole či běh vzít reflexní pásku na nohu i ruku. Je tu však nový výrobek, který všechny zmíněné ochranné prvky spojuje dohromady.


Produkt nazvaný Nano Meter 555 Midlayer je vybaven 20 strategicky umístěnými reflexními body, které dokonale zviditelní Vaše pohyby. Navíc jsou pro toto oblečení zvoleny ideální barvy pro lepší viditelnost i za denního světla. Řidič je tak schopný díky snadnějšímu rozpoznávání určit během 0,25 s, že se před ním pohybuje člověk. Oproti tomu, když na sobě máte třeba jen reflexní vestu, tato doba velmi narůstá, klidně až na několik vteřin. Tento rozdíl v rychlosti rozpoznání živé osoby např. na silnice může být v jistých chvílích klíčový.

Cena za flízovou mikinu okolo $180. ODKAZ

Hodnocení:
Přečteno 2205x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?