Česká radost u našich sousedů

7.09.2015 -
Druhý zářijový víkend byl ve znamení české radosti. Dlouhý triatlon v Podersdorfu ovládli Vabroušek s Křivánkovou. V Kolíně nad Rýnem mezi ženami kralovala Králová. Čtěte více.

Podersdorf triatlon – šampionát Rakouska je oblíbenou destinací českých závodníků. Tradičně tento závod do svého kalendáře zařazuje Petr Vabroušek a letošní ročník nebyl výjimkou. S číslem jedna do závodu vyrazil i jeho věčný soupeř domácí hvězda Georg Swoboda. Výtečný cyklista a držitel traťového rekordu střádal plány na další triumf. Cyklistickou část očekávaně opanoval v rychlém čase 4:14, ale na běhu se trápil. Vabroušek běžel strojově a zvládl i nápor skvěle běžícího Jana Oppolzera, připsal si další cenný triumf do svého obrovského portfolia úspěchů. Životní výsledek zaznamenal Jan Oppolzer, který finišoval na druhém místě. Třetí příčku uhájil Swoboda. I ženský závod byl ve znamení české vlajky. Simona Křivánková po mateřské dovolené zažívá velkolepý comeback. V cyklistické části prolomila hranici 5 hodin a vytvořila si rozhodující náskok na rivalku Kamilu Polak z Rakouska. V běžecké části Křivánková nasadila velmi svižné tempo a maratón za 3:05,44 ji vynesl triumf. Druhé místo brala domácí Polak. Třetí místo obsadila veteránka Michaela Rudolf.

V elitní desítce se objevilo hned několik Čechů – mezi muži kromě zmiňované dvojice Vabroušek – Oppolzer se do top ten vměstnal i Josef Křivánek, který finišoval jako šestý muž. Deváté místo obsadil Petr Soukup. V ženském závodě se v desítce objevila i Petra Krejčová, která finišovala jako 4. žena.

výsledky ZDE

V neděli se konal tradiční zářijový podnik Cologne226 neboli dlouhý triatlon v Kolíně nad Rýnem. Rovinatá trať slibuje rychlé časy, to ale závodníky nesmí sužovat silný vítr. V mužském závodě zazářil domácí favorit Till Schramm. Druhé místo obsadil jeho krajan Stefan Eichmeimer, trio nejlepších doplnil Holanďan Hidde Bekhuis. Ženskému závodu kralovala Lenka Králová (10:18), která v Kolíně nad Rýnem nenašla přemožitelku. Marně dotahující se Nizozemka Lucie van Gunugten (10:25) se spokojila s druhým místem. Třetí Němka Annabek Diawuah (11:07) finišovala jako třetí žena v celkovém pořadí. Nejlepším Čechem v Kolíne nad Rýnem byl Petr Michovský (9:39), který obsadil v celkovém pořadí 5. místo.

Výsledky závodu ZDE

Přečteno 1064x
22.10.24Favorité mistrovství světa Ironman 2024
22.9.24Laura Philipp slaví titul mistryně světa v IRONMANu, české triatlonistky také zářily