Jan Frodeno je zpět ve vrcholné formě!

11.04.2018 -
V závodě Ironman 70.3 Oceanside byl opět dominantní staronový král (nejen) polovičních distancí, Jan Frodeno. Na Floridě si skvěle vedli čeští závodníci, více v souhrnu týdne.

Ironman 70.3, Oceanside / half distance

Jan Frodeno dokázal o bezmále 4 minuty porazit obhájce prvenství Lionela Sanderse. Německý závodník k vítězství poskládal nejlepší výkony ve všech částech triatlonu a všem ukázal, že se s ním opět musí počítat.

V ženách podobně dominovala Anne Haug, taktéž z Německa. Sice měla po plavání na výborné plavkyně z OH triatlonu přes dvě minuty ztráty, avšak nejlepším výkonem na kole a v běhu všem ukázala, jak vypadá její dres zezadu a doběhla si pro vcelku jednoznačné vítězství.

Zajímavou postavou byl i bývalý profesionální cyklista Andrew Talansky, který skončil na 19. místě. Zajímavé je především to, že velmi obstojně plaval, na kole dostal od Frodena 5 minut a v běhu pak propadl. Ale třeba se máme od tohoto Američana v budoucnu na co těšit…

Ironman 70.3, Florida/ half distance

Závod na Floridě byl mimo jiné závodem, kde Češi brali sloty na MS. Petr Michovský, Roman Procházka shodně v kategorii M45-49 a pak také Jiří Pospíšil v M40-44. Závod to byl pouze pro Age groups, takže naši byli hodně vysoko i v celkovém pořadí. Nejlepším z našich byl celkově 12. Jan Kundrát. Hned za ní skončil Karel Sumbal, který dokonce přidal další umístění na stupních vítězů pro české závodníky, slot na MS ale nepřevzal, neboť má v plánu startovat v Koně.

Výsledky českých závodníků:

M30:34: 6. Jan Kundrát za 4:26:52 (12. celkově)

M40-44: 3. Karel Sumbal za 4:27:33 (13. celkově), 34. Jiří Pospíšil za 4:56:46 (150. celkově), 125. Michael Suchan za 6:02:31 (624. celkově)
M45-49: 3. Petr Michovský za 4:33:00 (24. celkově), 5. Roman Procházka za 4:36:15 (40. celkově)

Ironman 70.3, Texas/ half distance

V Texasu se jel další závod, kde závodili i profesionálové. Zde byly k vidění dramatičtější souboje než v závodě Oceaside, z vítězství se radoval borec z OH triatlonu, Američan Ben Kanute a Australanka Melissa Hauschildt.