Souhrn víkendových závodů v sérii Ironman 70.3

20.03.2018 -
Série Ironman je v plném proudu, na konkurenční sérii závodů Challenge má již slušný náskok. Ale ne vždy kvantita odpovídá kvalitě… to se však nedá říci o Novozélanďanovi Terenzu Bozzonovi, který má za sebou již tolik závodů, kolik by normálnímu smrtelníkovi stačilo na celou sezónu, a ke všemu se veze na vítězné vlně.

Ironman 70.3, Campeche/ half distance

Bozzone k vítězství potřeboval zkombinovat 4. plavecký čas (23:38), 2. nejrychlejší počin na kole (2:07) a 3. nejsvižnější běh (1:16:55). V ženách byla první v cíli Heather Wurtele, která po slabším plavání rozjela svůj „motor“ na plné obrátky a zaznamenala nejrychlejší cyklistiku i běh a s velkým náskokem porazila druhou v cíli (o necelých 10 minut).

Ironman 70.3, Taiwan/ half distance

Rychlý závod byl k vidění i na ostrově Taiwan. V mužích se z vítězství radoval Cody Beals, který po ztrátě v plavání předvedl nejrychlejší kolo (2:01) a druhý nejrychlejší běh (1:13). V ženách triumfovala Agnieszka Jerzyk, potřebovala k tomu vylézat první z vody, vytvořit si náskok na kole a pak ho těsně udržet v běžecké části.