Vabroušek, Langhammer a Jílek byli vidět během nabitého triatlonového víkendu

27.11.2017 -
Uplynulý triatlonový víkend sliboval velký počet zajímavých soubojů. Petr Vabroušek si podmanil triatlonový festival v Austrálii, Jakub Langhammer skvěle zakončil svojí první profesionální sezónu a David Jílek byl svědkem souboje o 2 miliony dolarů.

Ironman 70.3 Thailand/ half distance

Ve velmi kvalitní konkurenci obsadil Jakub Langhammer výborné 8.místo, zakončil tak svojí první profesionální sezónu dalším umístěním v TOP10. Potřeboval k tomu čas 4:07:52.

Závod doprovázely těžké podmínky, kdy byla velmi vysoká vlhkost (85 %) a vysoká teplota (28 st.). Plavání v teplém moři s medůzami Jakubovi zabralo necelých 26 minut a stačilo mu na druhou skupinu závodníků. Během kopcovité cyklistické části se musel kromě pekelného tempa soupeřů, kterých se úspěšně držel, potýkat i s mokrými silnicemi. „Na kole to neskutečně letělo a přiznám se, že jsem jel vabank. Buď to vyjde, nebo ne,“ uvedl Jakub po závodě. Cyklistiku nakonec zvládl v čase 2:17:05.

Na běhu se dostal v jednu chvíli až na 6.místo. Cyklistika mu však vzala hodně sil, od druhé poloviny půlmaratonu si již spíše hlídal své 8.místo. Půlmaraton v těžkých podmínkách po náročném kole za 1:21:14 se určitě počítá.

Jakub tak úspěšně zakončil svojí první profesionální kariéru, která díky dobrým a vyrovnaným výkonům nebyla jistě tou poslední.

Ironman 70.3 Bahrain/ half distance

Tento šampionát Středního východu byl třetím závodem z tzv. série „Triple Crown“, kde pro toho, kdo dokáže vyhrát všechny tři závody v jedné sezóně, čeká v triatlonu astronomická částka 1 milion USD. Letošními aspiranty na tuto výhru byli Javier Gomez a Daniela Ryf. Oba se však museli po náročné sezóně sklonit před svými soupeři a na zmiňovanou výhru nedosáhli. Daniele se to však v minulosti již jednou povedlo.

V mužském závodě se z vítězství radoval letošní stříbrný muž ze série WTS, Nor Kristian Blummenfelt. Potřeboval k tomu poskládat tři výkony z jiné planety - 23:07+2:00:59+1:13:34 - dohromady pak dosáhl času 3:40:24. Druhý byl nejrychlejší cyklista (1:58) Australan Terenzo Bozzono, i třetí Švýcar Sven Riederer si pak mohl zapsat cenný skalp čtvrtého Javiera Gomeze.

V ženském závodě zvítězila po vyrovnaných výkonech ve všech částech Britka Holly Lawrence, druhá díky skvělému běhu (1:17) finišovala Němka Anne Haug, své třetí místo nakonec uhájila Daniela Ryf. Výkony žen byly možná ještě více nepochopitelné než ty mužské. Anne Haug na půlmaratonu zaznamenala podobný čas jako Javier Gomez a první dvě závodnice atakovaly magickou hranici 4 hodin.

Jediným Čechem na startu byl David Jílek, který v elitní kategorii dokončil na 21.místě (4:19:44).

Ironman Cozumel/ full distance

V Mexiku byli nejrychlejší Němec Sebastian Kienle a Američanka Lisa Roberts.

Svěřenec Luboše Bílka potřeboval k vítězství zkombinovat 8. nejrychlejší plavecký čas na podezřele rychlé trati (41:36), nejrychlejší cyklistiku za 4:10:49 a 4. top maraton za 2:51:43.

Američanka se naopak po 25 minutové ztrátě po kole vyšvihla na první místo díky nejrychlejšímu maratonu (2:59:20).