V tréninku prohání Frodena, ve Švýcarsku zvítězil... kdo je Nicholas Kastelein?

1.08.2017 -
Většina českých závodníků a fanoušků triatlonu upínala během uplynulého víkendu zrak na domácí závody. Aby také ne, když se v Praze jel první závod seriálu Challenge na českém území a v Táboře se závodilo na MČR ve sprintu a v EP juniorů. Jel se ale také závod v celém Ironmanu v Curychu, kde zvítězil tréninkový parťák Jana Frodena - Nicholas Kastelein.

Ironman Zürich/ full distance

Možná jste již něco zaslechli o skvělém triatlonistovi, který v tréninku nutí Jana Frodena, aby ze sebe vydal všechno. Pokud ještě ne, tak si jméno Nicholas Kastelein dobře zapamatujte. Tento australský tritalonista totiž v neděli zaznamenal své první profesionální vítězství v sérii Ironman. Bylo to navíc vítězství velmi přesvědčivé a dominantní. Po plavecké části se ještě pohyboval na druhém místě, ale v zápětí začal udávat drtivé tempo na kole, kde se ho dokázal držet pouze Cameron Wurf. Silná švýcarská skupina závodníků, v níž byl např.  devíti násobný šampion Ronnie Schildknecht, ztrácela v druhém depu na Nicholase plných 6 minut. Silný vítr během cyklistiky, vysoké teploty a vlhkost způsobilo, že mnoho závodníků trpělo křečemi. Schildknecht musel dokonce na 8km běhu odstoupit z průběžně 4. místa. Zbylá čtveřice švýcarských závodníků pak bojovalo už jen o to, kdo bude v cíli na druhém místě, Kasteleina už nikdo do cíle nedostihl.

V mužském závodě tak po třech letech zvítězil někdo jiný než švýcarský závodník. To v ženské kategorii se to povedlo Švýcarce Celine Schaerer, která vedla hned od startu, kdy si v plavecké části vytvořila pěti minutový náskok, který postupně do cíle ještě navyšovala.

Z českých závodníků byl nejrychlejší Luboš Truhlář, který tak zažil úspěšnou premiéru v závodě dlouhého triatlonu. Obsadil nakonec 13. místo v PRO kategorii v čase 9:39:26

M35: 164. Petr Tomek za 13:43:58

M40: 72. Petr Camek za 11:19:51, 188. Jan Coufal za 13:08:34, 212. Andrej Madliak za 13:56:18, 218. David Dobias za 14:13:21

M45: 65. Petr Skála za 11:45:40

M50: 15. Martin Pokorný za 10:51:42, 17. Milan Pekárek za 10:53:46