Petra Krejčová jede na Havaj, vyhrála v Nice

24.07.2017 -
Francouzké město Nice je považováno za hlavní město Francouzké riviéry (Côte d'Azur - Azurové pobřeží). V tomto krásném koutu Evropy se ale jezdí jeden z nejdrsnějších závodů nejen v Evropě. Česká závodnice Petra Krejčová však ukázala, jakou je bojovnicí. Díky svému vítězství v AG a 5. místu celkově zde získala slot na Havaj. I Tomáš Mika předvedl úctyhodný výkon, kdy si doběhl pro 9. místo v PRO kategorii.

Ironman Nice/ full distance

Tento středobod Azurového pobřeží je triatlonu zaslíbený již dlouhou dobu, koná se zde totiž jeden z nejstarších triatlonových závodů v Evropě. Od roku 1994 se zde jezdilo MS v dlouhém triatlonu na vzdálenostech 4-120-30. Do roku 2002 se v Nice odehrálo celkem pět MS v závodě tzv. „ITU Long distace triathlon“. Od roku 2005 se zde již pořádají závody pod hlavičkou Ironman. Navíc se zde v roce 2019 pojede MS v Ironman 70.3.

Místní trať je vhodná pro závodníky, kteří mají rádi těžkou cyklistiku, během 180km zde nastoupáte na 2000 výškových metrů a termín uprostřed léta navíc slibuje pekelné podnebí. Ironman Nice sice tedy není nejlepším závodem pro osobní rekordy, ale o to větší zážitek si každý závodník odveze z tohoto závodu v srdci Francouzké riviéry.

Jen v dobrém na místní těžkou trať bude vzpomínat Petra Krejčová, která zde zajela výborný závod. V celkovém pořadí žen skončila na skvělém 5. místě, přičemž opanovala svojí „věkovku“ a získala tak vstupenku do Kony.

Dalším českým závodníkem, který zde opět zanechal výraznou stopu je Tomáš Mika. Tomáš vybojoval 9.místo v Elitě a celkově skončil na 21.místě. „Už je dobrě - jinak závod peklo na zemi. Moc děkuji za podporu, fandění, zprávy. Spoléhal jsem na běh a ten nešel,“ uvedl Tomáš na svém facebookovém profilu.

Zdroj: Tomáš Mika - Profil na Facebooku

Česká republika měla ale ještě jedno umístění na stupních vítězů, postarala se o něj Alena Vrátná svým 3.místem v kategorii Ž50. Navíc si Vojtěch Kačena svým 5. místem v kategorii M35 také zajistil slot na Havaj.

Ironman 70.3 Calgary/ half distance

V Kanadě se závodilo na extrémně rychlých tratí. Je otázkou, jaké byly přesné vzdálenosti…