V sobotu odstartuje Slovakman 226. Oslaví své narozeniny Simona Křivánková triumfem?

4.08.2016 -
V Piešťanech již dolaďují poslední organizační detaily před startem čtvrtého dílu seriálu Ford Czechman Tour - Slovakman 226. Závod je mistrovstvím Slovenska v dlouhém triatlonu. Na start se chystají i čeští šampioni z Moraviamana Jan Oppolzer a Simona Křivánková.

Startovní pole čítá k dnešnímu dni kolem dvou stovek závodníků, které čeká jedna z nejtěžších sportovní výzev – ironmanský závod. Mezi ženami se čeká velký souboj mezi českobudějovickou Petrou Krejčovou a závodnicí z Rocktechnik Simonou Křivánkovou. Petra má v nohách již několik těžkých letošních závodů v cizině a minulý víkend závodila na těžké půlce TriPrague, kde skončila čtvrtá mezi ženami a jako třetí Češka. Simona má v den startu 33. narozeniny a bude je určitě chtít oslavit dalším vítězstvím. Na Czechmanovi a Moraviamanovi nenašla přemožitelku, na ME v Poznani brala skvělou bronzovou medaili. „Na Slovakmana jedu s tím, že chci podat kvalitní výkon - snad budu dobře odpočatá po Poznani a nebudu se moc trápit. Přece jen 13 dní není dlouhá doba. Samozřejmě se budu chtít porvat s Petrou o stupínek nejvyšší. Na závod se těším. Je to pěkný závod s dobrou organizací a zázemím,“ říká půvabná triatlonistka z Moravy.


Mezi muži se chystá startovat nedávný vítěz domácího šampionátu v Otrokovicích Jan Oppolzer, který tam zaznamenal skvělý čas 8:28. Netají se svým cílem startu v havajské Koně příští rok a tréninku se věnuje velmi poctivě. A s čím jde do závodu? „Na silácké řeči jsem nikdy nebyl a nebudu. Je to dlouhý závod a ne běžecká desítka, takže se může stát spousta věcí. Jedu dokončit, užít si to a samozřejmě se budu snažit podat co nejlepší výkon. Jak to dopadne, se nechám překvapit,“ říká s pokorou. Oproti minulým ročníkům není ve startovní listině ikona domácích železňáků nezničitelný Petr Vabroušek, který dává přednost premiérové zkušenosti na extrémním Norsemanovi. Mezi favority patří vloni třetí Josef Křivánek, manžel oslavenkyně Simony.


Pro medailisty jsou připraveny nemalé finanční odměny. Čeká se horký letní víkend, nezkušení závodníci by neměli podcenit pitný režim. Prezentace v místě závodu je v pátek večer, ostrý start hlavní kategorie v sobotu v 7h ráno. Kdo si netroufne na absolvování celé vzdálenosti, může sestavit štafetu. Moderátorský mikrofon tradičně v rukou Vlado Barona, po závodě proběhne bohatá tombola.

Podrobné informace na www.slovakman.sk  

Hodnocení:
Přečteno 415x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek