V sobotu odstartuje Slovakman 226. Oslaví své narozeniny Simona Křivánková triumfem?

4.08.2016 -
V Piešťanech již dolaďují poslední organizační detaily před startem čtvrtého dílu seriálu Ford Czechman Tour - Slovakman 226. Závod je mistrovstvím Slovenska v dlouhém triatlonu. Na start se chystají i čeští šampioni z Moraviamana Jan Oppolzer a Simona Křivánková.

Startovní pole čítá k dnešnímu dni kolem dvou stovek závodníků, které čeká jedna z nejtěžších sportovní výzev – ironmanský závod. Mezi ženami se čeká velký souboj mezi českobudějovickou Petrou Krejčovou a závodnicí z Rocktechnik Simonou Křivánkovou. Petra má v nohách již několik těžkých letošních závodů v cizině a minulý víkend závodila na těžké půlce TriPrague, kde skončila čtvrtá mezi ženami a jako třetí Češka. Simona má v den startu 33. narozeniny a bude je určitě chtít oslavit dalším vítězstvím. Na Czechmanovi a Moraviamanovi nenašla přemožitelku, na ME v Poznani brala skvělou bronzovou medaili. „Na Slovakmana jedu s tím, že chci podat kvalitní výkon - snad budu dobře odpočatá po Poznani a nebudu se moc trápit. Přece jen 13 dní není dlouhá doba. Samozřejmě se budu chtít porvat s Petrou o stupínek nejvyšší. Na závod se těším. Je to pěkný závod s dobrou organizací a zázemím,“ říká půvabná triatlonistka z Moravy.


Mezi muži se chystá startovat nedávný vítěz domácího šampionátu v Otrokovicích Jan Oppolzer, který tam zaznamenal skvělý čas 8:28. Netají se svým cílem startu v havajské Koně příští rok a tréninku se věnuje velmi poctivě. A s čím jde do závodu? „Na silácké řeči jsem nikdy nebyl a nebudu. Je to dlouhý závod a ne běžecká desítka, takže se může stát spousta věcí. Jedu dokončit, užít si to a samozřejmě se budu snažit podat co nejlepší výkon. Jak to dopadne, se nechám překvapit,“ říká s pokorou. Oproti minulým ročníkům není ve startovní listině ikona domácích železňáků nezničitelný Petr Vabroušek, který dává přednost premiérové zkušenosti na extrémním Norsemanovi. Mezi favority patří vloni třetí Josef Křivánek, manžel oslavenkyně Simony.


Pro medailisty jsou připraveny nemalé finanční odměny. Čeká se horký letní víkend, nezkušení závodníci by neměli podcenit pitný režim. Prezentace v místě závodu je v pátek večer, ostrý start hlavní kategorie v sobotu v 7h ráno. Kdo si netroufne na absolvování celé vzdálenosti, může sestavit štafetu. Moderátorský mikrofon tradičně v rukou Vlado Barona, po závodě proběhne bohatá tombola.

Podrobné informace na www.slovakman.sk  

Hodnocení:
Přečteno 419x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.