Brynda ve Španělsku dominoval a je mistrem Katalánska v dlouhém triatlonu

11.05.2013 -
Jaroslav Brynda ovládl mistrovství Katalánska v dlouhém triatlonu, které se konalo ve španělském městě L'Ampolla v provincii Tarragona. Na ironmanských tratích 3,8 km plavání, 180 km na kole a běžecký maraton se od samého začátku držel na špici a v běhu si první místo bezpečně pohlídal.

Český závodník v dlouhém triatlonu Jaroslav Brynda hostuje v týmu C.N. REUS PLOMS a přijal pozvání na závod, který byl mistrovstvím Katalánska v dlouhém triatlonu. V provincii Tarragona se objevil zase po roce. Minulý rok skončil druhý. „Pozvání jsem rád přijal. Vloni se mi tu moc líbilo, i když během závodu bylo velké vedro. Mám tu spoustu kamarádů. Byla se mnou i přítelkyně Daniela, která má na mém vítězství velkou zásluhu,“ řekl úvodem Brynda, který si vedení v závodě hlídal od začátku do konce.


„Byla tu větší konkurence než vloni, proto jsem rád, že jsem uspěl. A to i přesto, že jsem měl naplaváno 12 kilometrů. Vím, zní to směšně, ale moje kůže mi nedovolí trénovat v bazénu,“ vyprávěl Brynda.

Ten se do závodu pustil s vervou a na první bójku doplaval jako první. Zpočátku se ho několik soupeřů drželo, ale po třech okruzích už si vytvořil náskok. Po dobře zvládnutém depu přišla na řadu cyklistika, kdy se český triatlet držel plánu a přesně dodržoval watty i stravu. „Cyklistika byla po rovině, ale dost foukalo a vítr se točil. Přítelkyně mi zabezpečovala výživu a pití a vše klapalo na jedničku. Ve druhé polovině se začalo dost oteplovat, ale i tak jsem si podržel náskok kolem 4 minut,“ popsal Brynda.

Ten výborně zvládl druhé depo a vyrazil na závěrečný maraton. Běželo se v šesti okruzích, vše na přímém slunci. O stínu si mohli triatleti nechat jen zdát. Ani to ale Bryndu nerozhodilo a cílovou pásku protnul jako první v čase 8:46:27.

V běhu mě sice stahoval loňský vítěz, ale pak se to ustálilo. A když jsem ho pak potkával, bylo vidět, že toho má taky dost. Dodržoval jsem výživu a pohlídal si vítězství. Celý závod mi pomáhala přítelkyně Daniela a první místo je i její zásluha. Moc jí za to děkuju. Poslední kilometry a cílovou rovinku jsem si užíval,“ radoval se Brynda.

 Výsledky: Mistrovství Katalánska v dlouhém triatlonu (3,8 – 180 – 42)

Muži: 1. Jaroslav Brynda (ČR) 8:46:27, 2. Jose Luis Cano Villanueva 8:54:11, 3. Andoni Ibarbia Aizpuru 9:01:40.

Hodnocení:
Přečteno 562x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza