Brynda ve Španělsku dominoval a je mistrem Katalánska v dlouhém triatlonu

11.05.2013 -
Jaroslav Brynda ovládl mistrovství Katalánska v dlouhém triatlonu, které se konalo ve španělském městě L'Ampolla v provincii Tarragona. Na ironmanských tratích 3,8 km plavání, 180 km na kole a běžecký maraton se od samého začátku držel na špici a v běhu si první místo bezpečně pohlídal.

Český závodník v dlouhém triatlonu Jaroslav Brynda hostuje v týmu C.N. REUS PLOMS a přijal pozvání na závod, který byl mistrovstvím Katalánska v dlouhém triatlonu. V provincii Tarragona se objevil zase po roce. Minulý rok skončil druhý. „Pozvání jsem rád přijal. Vloni se mi tu moc líbilo, i když během závodu bylo velké vedro. Mám tu spoustu kamarádů. Byla se mnou i přítelkyně Daniela, která má na mém vítězství velkou zásluhu,“ řekl úvodem Brynda, který si vedení v závodě hlídal od začátku do konce.


„Byla tu větší konkurence než vloni, proto jsem rád, že jsem uspěl. A to i přesto, že jsem měl naplaváno 12 kilometrů. Vím, zní to směšně, ale moje kůže mi nedovolí trénovat v bazénu,“ vyprávěl Brynda.

Ten se do závodu pustil s vervou a na první bójku doplaval jako první. Zpočátku se ho několik soupeřů drželo, ale po třech okruzích už si vytvořil náskok. Po dobře zvládnutém depu přišla na řadu cyklistika, kdy se český triatlet držel plánu a přesně dodržoval watty i stravu. „Cyklistika byla po rovině, ale dost foukalo a vítr se točil. Přítelkyně mi zabezpečovala výživu a pití a vše klapalo na jedničku. Ve druhé polovině se začalo dost oteplovat, ale i tak jsem si podržel náskok kolem 4 minut,“ popsal Brynda.

Ten výborně zvládl druhé depo a vyrazil na závěrečný maraton. Běželo se v šesti okruzích, vše na přímém slunci. O stínu si mohli triatleti nechat jen zdát. Ani to ale Bryndu nerozhodilo a cílovou pásku protnul jako první v čase 8:46:27.

V běhu mě sice stahoval loňský vítěz, ale pak se to ustálilo. A když jsem ho pak potkával, bylo vidět, že toho má taky dost. Dodržoval jsem výživu a pohlídal si vítězství. Celý závod mi pomáhala přítelkyně Daniela a první místo je i její zásluha. Moc jí za to děkuju. Poslední kilometry a cílovou rovinku jsem si užíval,“ radoval se Brynda.

 Výsledky: Mistrovství Katalánska v dlouhém triatlonu (3,8 – 180 – 42)

Muži: 1. Jaroslav Brynda (ČR) 8:46:27, 2. Jose Luis Cano Villanueva 8:54:11, 3. Andoni Ibarbia Aizpuru 9:01:40.

Hodnocení:
Přečteno 561x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně