Když bude na startu, rád si připíšu jeho skalp, řekl triatlonista Ospalý o dopingovém hříšníku Armstrongovi

29.01.2013 -
Český triatlonista Filip Ospalý promluvil v reportáži televize Nova o dopingovém hříšníkovi Lanci Armstrongovi a o jeho možném závodění v triatlonu. "Pokud mu to prominou a označí ho za čistého, tak bude moct závodit. Pak si rád připíšu jeho skalp," řekl s úsměvem Ospalý.

Dopingový hříšník Lance Armstrong dostal ultimátum. Dal mu ho šéf americké antidopingové agentury s tím, že nejpozději do 6. února musí začít plně spolupracovat při vyšetřování své kauzy. Jen tak si může zajistit případné zmírnění doživotního zákazu.

"Odpovídejte ano, nebo ne! Používal jste ve všech vašich sedmi vítězstvích na Tour de France zakázanou látku nebo nějaký doping?" ptala se v televizním rozhovoru moderátorka Oprah Winfrey. A odpověď Lance Armstronga měla tři písmenka. "Ano," řekl. A kromě toho, že otevřeně mluvil o užívání zakázaných látek si také postěžoval na doživotní zákaz působení ve sportu.

Doživotí ale může být Armstrongovi zmírněno a to když do 6. února začne plně spolupracovat s americkou antidopingovou agenturou, která dopingový skandál vyšetřuje. Pak by mohl Armstrong znovu závodit. Sám touží po triatlonu. Jenže sami triatlonisté o Armstronga nestojí.

"Musíme říct ne. Tohle je skvělá příležitost zavést nová pravidla a nulové tolerance," citují světová média Craiga Alexandra.

"Všichni máme dost podvádění a lží. Výhoda toho, že Armstrong mohl díky dopingu trénovat o tolik víc, přetrvává. Jeho tělo si něco z toho muselo udržet. To není fér," uvedl Pete Jacobs.

"V době, kdy on dopoval, zřejmě dopovali všichni. Ale je špatné, že se na to přišlo až teď. Celou dobu to tutlal a přitom moc dobře věděl, že všem lže. Pokud mu to prominou a označí ho za čistého, bude moct závodit. Já si jenom rád připíšu jeho skalp," smál se Ospalý, který pořád vidí Armstronga jako obrovskou personu. "Jeho osobnost je stále hodně silná. I ta chvilka, kdy startoval v triatlonech předtím, než se tohle provalilo, tak to celému triatlonu hodně mediálně pomohlo. Mně osobně je ale jedno, jestli na startu bude, nebo nebude," dodal Ospalý.

Armstronga kromě samotných triatlonistů ale u tohoto komplexního sportu nechtějí ani někteří funkcionáři. A tak i kdyby mu bylo doživotí prominuto, dost možná si už stejně závodně nezajezdí. Armstrong má v záloze ještě maraton, i ten by si chtěl dnes už bývalý hrdina a idol v budoucnu zaběhnout.


Hodnocení:
Přečteno 768x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně