Když bude na startu, rád si připíšu jeho skalp, řekl triatlonista Ospalý o dopingovém hříšníku Armstrongovi

29.01.2013 -
Český triatlonista Filip Ospalý promluvil v reportáži televize Nova o dopingovém hříšníkovi Lanci Armstrongovi a o jeho možném závodění v triatlonu. "Pokud mu to prominou a označí ho za čistého, tak bude moct závodit. Pak si rád připíšu jeho skalp," řekl s úsměvem Ospalý.

Dopingový hříšník Lance Armstrong dostal ultimátum. Dal mu ho šéf americké antidopingové agentury s tím, že nejpozději do 6. února musí začít plně spolupracovat při vyšetřování své kauzy. Jen tak si může zajistit případné zmírnění doživotního zákazu.

"Odpovídejte ano, nebo ne! Používal jste ve všech vašich sedmi vítězstvích na Tour de France zakázanou látku nebo nějaký doping?" ptala se v televizním rozhovoru moderátorka Oprah Winfrey. A odpověď Lance Armstronga měla tři písmenka. "Ano," řekl. A kromě toho, že otevřeně mluvil o užívání zakázaných látek si také postěžoval na doživotní zákaz působení ve sportu.

Doživotí ale může být Armstrongovi zmírněno a to když do 6. února začne plně spolupracovat s americkou antidopingovou agenturou, která dopingový skandál vyšetřuje. Pak by mohl Armstrong znovu závodit. Sám touží po triatlonu. Jenže sami triatlonisté o Armstronga nestojí.

"Musíme říct ne. Tohle je skvělá příležitost zavést nová pravidla a nulové tolerance," citují světová média Craiga Alexandra.

"Všichni máme dost podvádění a lží. Výhoda toho, že Armstrong mohl díky dopingu trénovat o tolik víc, přetrvává. Jeho tělo si něco z toho muselo udržet. To není fér," uvedl Pete Jacobs.

"V době, kdy on dopoval, zřejmě dopovali všichni. Ale je špatné, že se na to přišlo až teď. Celou dobu to tutlal a přitom moc dobře věděl, že všem lže. Pokud mu to prominou a označí ho za čistého, bude moct závodit. Já si jenom rád připíšu jeho skalp," smál se Ospalý, který pořád vidí Armstronga jako obrovskou personu. "Jeho osobnost je stále hodně silná. I ta chvilka, kdy startoval v triatlonech předtím, než se tohle provalilo, tak to celému triatlonu hodně mediálně pomohlo. Mně osobně je ale jedno, jestli na startu bude, nebo nebude," dodal Ospalý.

Armstronga kromě samotných triatlonistů ale u tohoto komplexního sportu nechtějí ani někteří funkcionáři. A tak i kdyby mu bylo doživotí prominuto, dost možná si už stejně závodně nezajezdí. Armstrong má v záloze ještě maraton, i ten by si chtěl dnes už bývalý hrdina a idol v budoucnu zaběhnout.


Hodnocení:
Přečteno 771x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen