Když bude na startu, rád si připíšu jeho skalp, řekl triatlonista Ospalý o dopingovém hříšníku Armstrongovi

29.01.2013 -
Český triatlonista Filip Ospalý promluvil v reportáži televize Nova o dopingovém hříšníkovi Lanci Armstrongovi a o jeho možném závodění v triatlonu. "Pokud mu to prominou a označí ho za čistého, tak bude moct závodit. Pak si rád připíšu jeho skalp," řekl s úsměvem Ospalý.

Dopingový hříšník Lance Armstrong dostal ultimátum. Dal mu ho šéf americké antidopingové agentury s tím, že nejpozději do 6. února musí začít plně spolupracovat při vyšetřování své kauzy. Jen tak si může zajistit případné zmírnění doživotního zákazu.

"Odpovídejte ano, nebo ne! Používal jste ve všech vašich sedmi vítězstvích na Tour de France zakázanou látku nebo nějaký doping?" ptala se v televizním rozhovoru moderátorka Oprah Winfrey. A odpověď Lance Armstronga měla tři písmenka. "Ano," řekl. A kromě toho, že otevřeně mluvil o užívání zakázaných látek si také postěžoval na doživotní zákaz působení ve sportu.

Doživotí ale může být Armstrongovi zmírněno a to když do 6. února začne plně spolupracovat s americkou antidopingovou agenturou, která dopingový skandál vyšetřuje. Pak by mohl Armstrong znovu závodit. Sám touží po triatlonu. Jenže sami triatlonisté o Armstronga nestojí.

"Musíme říct ne. Tohle je skvělá příležitost zavést nová pravidla a nulové tolerance," citují světová média Craiga Alexandra.

"Všichni máme dost podvádění a lží. Výhoda toho, že Armstrong mohl díky dopingu trénovat o tolik víc, přetrvává. Jeho tělo si něco z toho muselo udržet. To není fér," uvedl Pete Jacobs.

"V době, kdy on dopoval, zřejmě dopovali všichni. Ale je špatné, že se na to přišlo až teď. Celou dobu to tutlal a přitom moc dobře věděl, že všem lže. Pokud mu to prominou a označí ho za čistého, bude moct závodit. Já si jenom rád připíšu jeho skalp," smál se Ospalý, který pořád vidí Armstronga jako obrovskou personu. "Jeho osobnost je stále hodně silná. I ta chvilka, kdy startoval v triatlonech předtím, než se tohle provalilo, tak to celému triatlonu hodně mediálně pomohlo. Mně osobně je ale jedno, jestli na startu bude, nebo nebude," dodal Ospalý.

Armstronga kromě samotných triatlonistů ale u tohoto komplexního sportu nechtějí ani někteří funkcionáři. A tak i kdyby mu bylo doživotí prominuto, dost možná si už stejně závodně nezajezdí. Armstrong má v záloze ještě maraton, i ten by si chtěl dnes už bývalý hrdina a idol v budoucnu zaběhnout.


Hodnocení:
Přečteno 772x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl