Vabroušek třetí na Metaman v Indonésii

16.09.2012 -
Petr Vabroušek se vydal na ironmana do Indonésie a v závodě Metaman skončil na skvělém třetím místě. Na ostrově Bintan byli rychlejší než český železný muž pouze Brett Carter a Fredrik Croneborg.

Na Vabrouška v Indonésii čekaly ironmanské distance 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a závěrečný běžecký maraton. Plavalo se v krásném Jihočínském moři s teplotou vody kolem 30°C. Cyklistická část provedla triatlety kopci, pralesy i podél moře a všichni museli překonat převýšení 1600 metrů. V závěrečném maratonu se pak v sedmi okruzích běželo převážně podél moře. Vzhledem k vysokým teplotám i vlhkosti byl tento závod pro Vabrouška ideální přípravou na Havaj.

Vabroušek týden před Metamanem absolvoval Beskydskou sedmičku, což byl závod dlouhý 95 kilometrů s převýšením 5430 metrů a byl mistrovstvím republiky v horském maratonu dvojic. Český ironman po tomto extrémně náročném přechodu z Javorového na Javorník dlouho cítil nohy, ale únava nakonec zmizela a Vabroušek dokončil ironmana na skvělém třetím místě.

Z vody vylézal jako jedenáctý, ale třetím nejrychlejším kolem a třetím nejrychlejším během z toho v cíli bylo třetí místo a bronzová medaile.

„Krásné moře, 1600 metrů převýšení na kole, kopcovitý běh, horko a vlhko. Těžký test odolnosti vyšel skvěle! Z Beskydské sedmičky jsem se dal dohromady právě včas,“ radoval se Vabroušek.

Výsledky: Metaman Ironman Bintan.

1. Brett Carter 8:43:58, 2. Fredrik Croneborg 8:59:10, 3. Petr Vabroušek 9:07:33.