Vabroušek se stal popáté králem Moraviamana

24.06.2012 -
Petr Vabroušek podle očekávání vyhrál závod Moraviaman. Na tratích ironmana nedal v Otrokovicích soupeřům šanci a suverénně ovládl třetí díl Českého poháru Ford Czechman Tour. Mezi ženami se na první místo prosadila Slovenka Kristína Lapinová.
Do prostoru vodní nádrže Štěrkoviště doběhl Vabroušek s velkým náskokem v čase 8:41:19,3, čímž zaostal za svým traťovým rekordem o dvanáct minut. „Bylo to krásné jako vždycky. Počasí nám přálo, snad jen mohly vydržet mraky. Všichni jsme si to užívali,“ říkal v cíli Vabroušek, který poslední metry závodu proběhl v náručí se svou roční dcerou Věruškou a třináctiletým synem Filipem.


Petr Vabroušek ilustrační foto

„Vždycky jsem tu dobíhal s klukem, teď k tomu přibyla dcera,“ usmíval se nejlepší český ironmanský triatlonista, za kterým doběhl druhý Slovák Jozef Vrábel. Při startu v sedm hodin ráno začali triatlonisté plaváním na 3,8 kilometru a voda v tu chvíli měla teplotu pětadvacet stupňů. „Bylo to v pohodě, plavalo se dobře,“ pochvaloval si otrokovický závodník, který má na svém kontě nejvíc ironmanů na celém světě.

„Po padesáti kilometrech cyklistiky jsem se probojoval do čela. Do té doby se mě výborně držel Joža Vrábel,“ uvedl k celkové porci 180 kilometrů na kole. Pak už zbývalo uběhnout 42,2 kilometrů, tedy maratonskou vzdálenost. „K rekordu bych se při běhu možná vybičoval, kdybych neměl v nohách to Řezno. Takhle jsem se spokojil s pohlídáním vítězství,“ konstatoval Vabroušek.

Svá vítězství v 38 letech nepřeceňuje. „Všechno je dočasné. Cítím se dobře, ale za pár let mě tady určitě někdo porazí,“ uvedl závodník, jehož čeká i v příštích dnech velice náročný program. „Až se ráno vyspím, budu trochu rozlámaný, a tak nebude mít cenu se něčím zabývat. Nejlepší bude věnovat se dětem. Až někdy ve středu zkusím sportovní pohyb,“ popsal vítěz svůj styl regenerace po absolvování Železného muže.

„Za týden mě čeká další ironman v Klagenfurtu a za čtyři dny Bigman v Praze, který se skládá ze dvou závodů den po sobě - terénní Xterry a normálního „železňáka“. Je to nabité, ale závodím rád. Nemám žádný vrchol sezony, užívám si každý závod,“ dodal Vabroušek.

Výsledky: Moraviaman, Otrokovice: (plavání 3,8 km, cyklistika 180 km, běh 42,2 km):
1. Vabroušek (Author Tufo Tri Life Zlín)  8:41:19,3, 2. Vrábel (SR/Moravianman Team Otrokovice) 8:50:46,5, 3. Kořínek (Labe Tri Klub) 8:55.54,4, 4. Ježko (SR/Triax) 9:00:36,0, 5. Urbánek (Triaexpert Adidas Team) 9:05:25,3, 6. Krpec (Rock Technik Triatlon) 9:09:33,4, 7. Kulich (SR) 9:11,18,0. 8. Jakubíček (Author Xterra Tem) 9:17:17,3.

Hodnocení:
Přečteno 1294x

Komentáře

Gratulace Reagovat
Re: Gratulace Reagovat
Re: Gratulace Reagovat
Re: Re: Gratulace Reagovat
Re: Gratulace Reagovat
Re: Re: Gratulace Reagovat
gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri