Arrivederci in Elba

18.09.2011 -
Italský Elbaman oslaví 25.9 sedmé narozeniny. Na startu uvidíme i české závodníky. Želízkem v ohni bude Laďka Císařovská, vítězka z roku 2007.

Italský ostrov Elba je poklidné místo v Tyrhénském moři asi 10kilometrů od pobřežního města Piombino. Jedná se o třetí největší ostrov  Itálie s velmi bohatou historií. Například zde pobýval v nuceném exilu Napoleon. Ostrov je krásným letoviskem, který nabízí celou řadu kulturně-sportovního vyžití. Velkým mezníkem ostrova byl rok 2004. V tomto roce odstartoval první ročník triatlonu  s názvem Elbaman. Na premiérovém ročníku se sešli převážně Italové a závodilo o délkách 1,9-90-21,1. O rok později se závodilo již na IM vzdálenostech a zvítězil Švéd Jonas Colting, Tomáš Bednář tehdy obsadil 16.místo. Elbaman je oblíbeným závodem pro české triatlonisty, kteří se zde dokázali kvalitně umístit. Tomáš Petr a Standa Cibulka se podívali do top-ten a Laďka Císařovská v roce 2007 na Elbě vyhrála.  Od ruku 2009 se pořádá i Elbaman 70.3. Na půlku je letos přihlášen trojístek českých závodníku: Hotář, Malátek a Jirka Chaloupka.  Na celého Elbamana se chystá početná česká výprava Bednář, Martínek, Antoš, Škába, Hlaváč, Pišanová a vítězka z roku 2007 Laďka Císařovská. 

Tamní tratě patří k těm obtížnějším. Plavou se dva okruhy v moři. Dá se předpokládat, že v neoprenech. Na cyklistické části závodníky čekají  tři okruhy po 60km a celkové převýšení činní hrozivých 2500m. Pořadatelé doporučují klasickou silničku s hrazdou. Disk je povolený, ale díky silnému větru a kopcovitému terénu se nedoporučuje. Běh je rozdělen do pěti okruhů a také se nedá mluvit o rovině.  Detailní popis tratí si můžete přečíst od Josefa Vrábela ZDE, a jak prožil Elbamana Tomáš Langhammer v roce 2007  si můžete připomenout ZDE.

Letos je již vyprodáno, ale jestli zvažujete se příští rok této akce zúčastnit - sledujte web pořadatele, www.elbaman.it 

Italská slovíčka pro účastníky Elbamanu 2011, která se mohou hodit. 

Pomoc - Aiuto (ajůto) 
Je mi vedro - Mi fa caldo (mi fa káldo) 
Není mi dobře - non mi sento bene (non mi sénto béne)
Uvidíme se večer - Ci vediamo stasera (či vediámo staséra
Jsi krásná - Sei bella (sej bela) 

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 763x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?