Arrivederci in Elba

18.09.2011 -
Italský Elbaman oslaví 25.9 sedmé narozeniny. Na startu uvidíme i české závodníky. Želízkem v ohni bude Laďka Císařovská, vítězka z roku 2007.

Italský ostrov Elba je poklidné místo v Tyrhénském moři asi 10kilometrů od pobřežního města Piombino. Jedná se o třetí největší ostrov  Itálie s velmi bohatou historií. Například zde pobýval v nuceném exilu Napoleon. Ostrov je krásným letoviskem, který nabízí celou řadu kulturně-sportovního vyžití. Velkým mezníkem ostrova byl rok 2004. V tomto roce odstartoval první ročník triatlonu  s názvem Elbaman. Na premiérovém ročníku se sešli převážně Italové a závodilo o délkách 1,9-90-21,1. O rok později se závodilo již na IM vzdálenostech a zvítězil Švéd Jonas Colting, Tomáš Bednář tehdy obsadil 16.místo. Elbaman je oblíbeným závodem pro české triatlonisty, kteří se zde dokázali kvalitně umístit. Tomáš Petr a Standa Cibulka se podívali do top-ten a Laďka Císařovská v roce 2007 na Elbě vyhrála.  Od ruku 2009 se pořádá i Elbaman 70.3. Na půlku je letos přihlášen trojístek českých závodníku: Hotář, Malátek a Jirka Chaloupka.  Na celého Elbamana se chystá početná česká výprava Bednář, Martínek, Antoš, Škába, Hlaváč, Pišanová a vítězka z roku 2007 Laďka Císařovská. 

Tamní tratě patří k těm obtížnějším. Plavou se dva okruhy v moři. Dá se předpokládat, že v neoprenech. Na cyklistické části závodníky čekají  tři okruhy po 60km a celkové převýšení činní hrozivých 2500m. Pořadatelé doporučují klasickou silničku s hrazdou. Disk je povolený, ale díky silnému větru a kopcovitému terénu se nedoporučuje. Běh je rozdělen do pěti okruhů a také se nedá mluvit o rovině.  Detailní popis tratí si můžete přečíst od Josefa Vrábela ZDE, a jak prožil Elbamana Tomáš Langhammer v roce 2007  si můžete připomenout ZDE.

Letos je již vyprodáno, ale jestli zvažujete se příští rok této akce zúčastnit - sledujte web pořadatele, www.elbaman.it 

Italská slovíčka pro účastníky Elbamanu 2011, která se mohou hodit. 

Pomoc - Aiuto (ajůto) 
Je mi vedro - Mi fa caldo (mi fa káldo) 
Není mi dobře - non mi sento bene (non mi sénto béne)
Uvidíme se večer - Ci vediamo stasera (či vediámo staséra
Jsi krásná - Sei bella (sej bela) 

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 784x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?