Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou

Australanka a trojnásobná havajská šampiónka Mirinda Carfrae se loučí se s bohatou triatlonovou kariérou.
16.03.2023 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT

Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!

Už nyní je jisté, že český triatlon bude mít svého zástupce na olympijských hrách v Paříži! Organizace World Triathlon...

Gwen Jorgensen je zpět!

Gwen Jorgensen je americká triatlonistka a bývalá olympijská vítězka, která se po dvou dětech a neúspěšném pokusu o...

Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka

Rozhovor s koordinátorem seniorské triatlonové reprezentace Janem Čelůstkou po nedávném soustředění na Kanárských...

Výsledkový servis

Tento víkend se konaly tři významné triatlonové události, které přitáhly pozornost fanoušků z celého světa: Ironman...

"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer

Známý litvínovský triatlonista a organizátor Tomáš Langhammer dostal od přátel k padesátinám startovné na svůj padesátý ironmanský zářez - Triathlon North Africa. Jak se s touto výzvou v saharské poušti popasoval, jak moc to bolelo a co dalšího stihnul, si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl

Na halfironmanských tratích nedávného Isramana vybojoval Pavel Wohl stříbrnou medaili. Tento závod považuje za jeden z nejnáročnějších na světě.

Alistair Brownlee jde zpět do akce!

Ironman Jižní Afrika nabídne velmi zajímavou podívanou ve startovní listině je i dvojnásobný olympijský vítěz z individuálního závodu fenomenální Alistair Brownlee, který se vrací zpět do akce. V ženském startovním poli je hlavní favoritkou Němka Philipp

Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?

Triatlonovými kuloáry hýbe debata ohledně nového formátu organizaci světového šampionátu v ironmanu. Po x letech ikonických závodů v havajské Koně se přidává letos Ironman Nice, šampionát se rozdělí pro muže a ženy a bude rotovat. Více o tom psal Tomáš Mika ve svém článku. Oslovili jsme několik známých tváří českého triatlonu a zeptali se, jaký názor mají na toto téma. Více v článku

Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů

Jakými tělesnými proporcemi disponují ti nejlepší triatlonisté z olympijského a dlouhého triatlonu? To se dočtete v článku. (článek publikování na etriatlon.cz v 2010)

Zásady sportovního tréninku.

Aby byl trénink učinný, je zapotřebí dodržovat obecně platné zásady a pravidla. Možná vypadají odborně, ve skutečnosti se za nimi skrývají logická a jednoduchá doporučení.

Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!

Běžkyně, cyklistky, náruživé turistky, lyžařky a drsné snowboarďačky nám otevřely šatníky. Co jsme zjistili? Že milují styl, ale na funkčnost rozhodně nedají dopustit. Pohodlí, komfort a uvolněný styl je rozhodně to, co dneska sportovkyně hledají.

Jak vybrat chytré, sportovní GPS hodinky Garmin?

Prosím, doporučte mi nějaké dobré hodinky na běhání… Jednoduchý dotaz, který není snadné poctivě odpovědět bez znalosti dalších informací. Situace na trhu již není taková, jako před několika roky, kdy se sportovec musel přizpůsobit jednomu několika málo univerzálním modelům hodinek. Nabídka sportovních hodinek je široká a každému typu sportovce dokáže nabídnout něco zajímavého.
KALENDÁŘ AKCÍ
28.5.Triatlon kempTriatlonový kemp Zell am See Niedernsill