Fast Women Triathlon

28.12.2004 -
Je tomu takřka rok co trojlístek českých triatlonistek ( Macel, Zelenková, Jiroušková) přijal pozvání na prestižní triatlonsprint-sérii, která se koná každoročně v Brazílii – konkrétně v přímořském letovisku Santos nedaleko Sao Paula. Ani letos nezústalo pozvání ležet ladem a tak dnes tj. 28.12. nabere směr přes Londýn do Sao Paula trojice Lucie Zelenková, Anna Šupinová a Radka Vodičková. (Zbyšek Zeman)
Je tomu takřka rok co trojlístek českých triatlonistek ( Macel, Zelenková, Jiroušková) přijal pozvání na prestižní triatlonsprint-sérii, která se koná každoročně v Brazílii – konkrétně v přímořském letovisku Santos nedaleko Sao Paula.
Ani letos nezústalo pozvání ležet ladem a tak dnes  tj. 28.12. nabere směr přes Londýn do  Sao Paula trojice Lucie Zelenková, Anna Šupinová a Radka Vodičková. Čeká na ně nejen brazilské léto s vysokými teplotami, ale i netradiční vzdálenosti a pojetí triatlonu. Jediná, která již měla možnost okusit tento závod – Lucie Zelenková k tomu dodává :
 ,,Závod sám o sobě je skvělou propagací triatlonu v tom nejlepším světle. Závodní míry tohoto podniku  jsou 250 – 4,4 – 1,4 v pořadí tak jak je i u nás obvyklé. Vše dohromady ovšem 3x! vždy s 20-ti minutovou pauzou mezi jednotlivými závody. Atmosféra, přímý televizní přenos brazilskou televizí ( 11 miliónů diváků u televizních obrazovek!!), divácká kulisa a i letos startovní pole, které se jen hemží zvučnými jmény dává tomuto podniku patřičný lesk.“
Letos jako loni startuje 6 tříčlenných ženských týmů ( Kanada, Brazílie, USA, Japonsko, Jižní Afrika a trojice českých triatlonistek ). Z největších hvězd je jistě vhodné připomenout brazilky  Carlu Moreno a Sandru Soldán ( C.M. již vítězka závodů SP v triatlonu např. Mazatlán Mexico 2004 aj.), kanaďanky Jill Savage a Carol Montgomery ( také mnohonásobné vítězky závodů SP, pátá z letošního MS japonka Machiko Nakanishi, Lucie Zelenková ( 9. ME 2004) a další.
  Závod sám o sobě je závodem týmů, kde o celkovém pořadí rozhoduje umístění všech členek týmu v jednotlivých závodech. V rámci závodů týmů je hodnocen i závod jednotlivců. Letošní omlazený a o poznání dravější tým českých triatlonistek, by chtěl navázat na loňské pěkné 4.místo v týmech. Vzhledem k termínu závodu ( 02.01. 2005 ), se pro naše závodnice otvírá i nová milá povinnost – přivítat Silvestra a příchod Nového Roku na slunných plážích pro nás stále exotické Brazílie.

 Čtenáře zdraví   Mgr. Zbyšek  Zeman

Hodnocení:
Přečteno 89x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek