Blanenský plecháč zná vítěze. Je jím Vláďa Pospíchal

22.07.2006 -
I přes tropická vedra, která tuto sobotu 22.července panovala, se konal již 24.ročník blanenského triatlonu. Blanenský plecháč, jak se závod nazývá, se již pomalu stává tradicí pro každého triatlonistu z jihu Moravy. Na jeho tratích začínali s triatlonem i takoví borci jako Petr Vabroušek nebo Filip Ospalý a nezřídka zde probíhalo i neoficiální mistrovství jihomoravského kraje.
V posledních ročnících doznaly tratě zkrácení, a až letos se jelo zase na téměř klasických olympijských distancích 1-40-10km jako za starých časů. Blanenský plecháč je součástí Kepák triatlonové ligy. A bohužel termínová kolize s ČP v Mělníku se do značné míry podepsala na prořídlé startovce. V té však nechyběli klasičtí patrioti jihomoravské ligy. Mezi ně bezesporu patří i nesmrtelný kvadriatlonista Míra Podborský, který v Blansku za posledních 10 let snad ještě ani jednou nechyběl (na bedně).

Z vody po 3 plaveckých okruzích lezl na prvním místě Láďa Pospíchal z Ekol Elite TT Teamu následován Bednářem a Groškem. Na dvou okruzích se nakonec na čele sjela 4 závodníků (Podborský, Pospíchal, Grošek a Bednář). Za nimi je stíhala trojice Navrátil, Urbánek a Kozmoň, kteří však postupně na tuto čtveřici ztratili přes 2 minuty. Do depa na kole přijela dvojka Podborský, Pospíchal s 30 sekundovým náskokem na Bednáře a Groška.

Ve 4 běžeckých okruzích v polední výhni ukázal největší odolnost Vláďa Pospíchal, který si doběhl s přehledem pro vítězství před druhým Tomášem Bednářem z JPK AXIS Jihlava a třetím Mírou Podborským z klubu Tri LAMY Brno. Ze zadních pozic se nakonec před blanenského triatlonistu Groška dostal ještě výborným během Ríša Kolář - Tri LAMY Brno.

K organizaci závodu nutno dodat, že blanenští jsou v tomto ohledu profíci. Jejich nasazení i přes narůstající nepřízeň silničního provozu je obdivuhodná. Je až nepochopitelné, že se za tak těžkých podmínek na trati kola, silnice mezi Blanskem a Lipůvkou, nikomu nic nestalo. Organizátory závodu dokonce nezaskočilo ani zúžení do jednoho pruhu se semafory na jednom z úseků tratě a závodníci tak za asistence dopravní policie mohli vesele překračovat silniční zákony i před očima nervózních řidičů stojících v dlouhých kolonách v obou směrech silnice. Samozřejmě trocha adrenalinu při tom nechyběla. Je však otázkou, jak by závod dopadl po stránce bezpečnosti při větší účasti jako bylo například ve Žďáru nad Sázavou, kde jezdily daleko početnější balíky.

Vyhlášení s tombolou a skvělým publikem na běhu, umocněno výřečností komentátora Zdeňka Přibyla dělá z tohoto závodu nezapomenutelný zážitek.

Dalším závodem Jihomoravské ligy bude za týden Vysočanský triatlon, který je pořádán i jako oficiální mistrovství jihomoravského kraje na sprint tratích. Tož kdo má rád kopce a chleba s domácí uzenou cigárou, ať neváhá a přijede si zazávodit na jeden z nejhezčích závodů jižní Moravy.

kompletntí výsledky zde

další fotografie na stránách Tri LAMY naleznete zde


start...


Míra Podborský skončil na celkovém 3.místě


Richard Kolář přijíždí do depa

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Triatlon ve Ždáru lákal. Depo bylo k prasknutí
Přečteno 774x

Komentáře

Ládin Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu