Vendula Frintová zvítězila v závodě SP ve Španělsku

25.09.2017 -
Ve španělském městě Huelva se konal závod světového poháru v triatlonu. Vendula Frintová zde zazářila a především díky excelentnímu výkonu v cyklistiké části a druhému nejlepšímu běžeckému času zaznamenala největší svůj a tedy i český triatlonový výsledek ve SP za posledních 7 let! Vendule se podařilo zvítězit s náskokem 36 vteřin před druhou v pořadí Joannou Brown.

Huelva World Cup/ olympic distance

Slunečné počasí a klidná mořská hladina přivítaly v neděli ráno na pláži ve španělské Huelvě účastnice světového poháru, které měly před sebou závod SP v OH triatlonu. Vendula Frintová ukázala, že jí tyto podmínky svědčí a skvělým výkonem vybojovala první místo.

Po plavecké části Vendula ještě trochu ztrácela na první Japonku Takahaski, poté však přišly její chvíle! Brilantně totiž zvládla technicky náročnou trať s mnoha ostrými zatáčkami a dostala se do popředí. Depem prolétla ze všech nejrychleji a ujala se vedení, v běžecké části pak nikomu nedala šanci a s náskokem 36 vteřin si doběhla pro letošní první velké vítězství. Pro ni o to cennější vítězství, neboť od jejího posledního triumfu ve SP uplynulo již 7 let. Druhá skončila Kanaďanka Joanna Brown. Bronz získala Američanka Chelsea Burns.

„Na plavání jsem trochu zaváhala na startu,“ popsala průběh závodu očividně spokojená Vendula Frintová. „Po prvním kole jsem tedy na tom nebyla tak, jak bych si přála, a v tom druhém jsem proto musela docela zabrat, abych se dostala na konec vedoucí skupiny. Pak se znovu ukázalo, jak je důležitý začátek cyklistiky, kde se mi podařilo dostat do vedoucí čtrnáctičlenné skupiny. Cyklistická část začínala dvacetikilometrovým nájezdem do města, kde se jely čtyři technické a kopcovité pětikilometrové okruhy. Bylo hodně důležité hlídat si pozice – náš balík potkaly tři pády, takže jsem byla ráda, že jsem se jim vyhnula. Do druhého depa jsem se dostala na vedoucí pozici a pak už to byl vlastně sólozávod,“ uzavřela šťastná vítězka, která se sezonu chystá uzavřít za čtrnáct dní na finále Evropského poháru.

Ironman Emilia-Romagna/ full distance

V Itálii se na start závodu Ironman postavilo 27 českých závodníků. Nejrychlejšími byli Tomáš Mika a Petra Jiránková. V celkovém pořadí stanuli na nejvyšších příčkách Andreas Dreitz a Lucy Gossage.

M18: 20. Tomáš Svrcek za 13:17:34

M25: 25. Petr Veselý za 9:57:31, 39. Jakub Lemberka za 10:44:32, 44. Jiří Klement za 10:58:04

M30: 47. Richard Fibiger za 10:19:10

M35: 34. Jiří Kaplan za 9:47:25, 50. Jan Bláha za 10:08:43, 64. David Sládeček za 10:19:42, 253. Jakub Frinta za 12:42:41, 292. Tomáš Novotný 13:40:55

M40: 12. Jan Škabrada za 9:36:50, 34. Lumír Hlaváč za 9:58:31, 58. Jiří Havrlant za 10:13:32, 89. Přemysl Hašler za 10:34:54, 99. Jiří Pospíšil za 10:41:09, 209. Jiří Mareš za 11:44:07, 219. Zdeněk Vaculík za 11:48:25, 238. Petr Tousek za 11:59:20, 251. Rostislav Skopal za 12:06:35, 252. František Štěpánek za 12:06:57, 264. Oldřich Vastl za 12:15:06

M50: 11. Miroslav Veselý za 10:00:35

Výsledky

Challenge Madrid/ full distance

V Madridu se představil mimo jiné Petr Vabroušek, který skončil na 11. místě v elitní kategorii.