Nepříjemný je pocit porážky, sportovně přiznala Kuříková

24.10.2012 -
Petra Kuříková uzavřela sezónu 31.místem na MS K23 na Novém Zélandu. Posbírala řadu cenných umístění a nastal pro ni vytoužený odpočinek. Jak s odstupem pár dnů hodnotí svůj výkon ve světové konkurenci.

Petro, jak jsi spokojená se svým výsledkem na MSK23 na Novém Zélandu?
S 31. místem spokojená být nemůžu a nebudu skrývat své zklamání.

Jak bys okomentovala svůj výkon? Jak se pro tebe závod vyvíjel?
Plavání bylo rozděleno do dvou okruhů. Byly povoleny neopreny, protože teplota vody měla 15 stupňů. Nevím proč, ale plavání v neoprenech mi prostě nesedí. Z vody jsem vylézala s 10 vteřinovou ztrátou na balík, který jsem opět nestihla. Tím už pro mě závod vlastně skončil. Dva okruhy z osmi jsem jela na kole sama. Poté mě dojela trojice soupeřek.Z minimální ztráty se stávala postupně větší a větší. Na běhu jsem bojovala spíš už jen s psychikou, když mě o okruh braly i závodnice, které už jsem dokázala porazit.

Šlo udělat v přípravě nebo v závodě něco lépe?
Určitě jsem v průběhu sezóny měla zařadit alespoň jeden týden dovolené, abych načerpala novou sílu do tréninku. V závodě už jsem nic změnit nemohla. Prostě jsem na ně tentokrát neměla.

Dodal ti závod velkou motivaci do zimních měsíců?
Poznala jsem, jak nepříjemný je pocit porážky. Závod mě motivoval především v tom smyslu, že tento pocit nechci snášet moc často.

Máš nějaký zajímavý zážitek z Nového Zélandu?
Zážitků je spousta. Například samotné cestování na druhý konec světa, které nám zabralo téměř 3 dny. Ale co se týče Zélandu, tak se musím zmínit především o krásné přírodě, která se dokázala snoubit i s tak velkým městem jako je Auckland. Hned za naším hotelem vyrůstal prales, do kterého jsme chodili běhat.

Těšíš se již na odpočinek? Kdy plánuješ začít s tréninkem?
Jestli se těším? Nemohla jsem se ho už dočkat. Do tréninku mám v plánu se pustit v rámci společného soustředění v Nymburce v polovině listopadu.

Máš již jasno o svých plánech do roku 2013?
Sezóna sotva skončila, takže jsem se ještě pořádně neměla možnost rozkoukat. Chtěla bych se zkusit probojovat na dva závody světové série – Kitzbühel a Hamburg. Dále bych si určitě nechtěla nechat ujít ME K23 v Holtenu a MS na olympijských tratích v Londýně.
Hodnocení:
Přečteno 851x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu