Čelůstka v San Diegu získal další body do olympijského žebříčku a je jednou nohou v Londýně

13.05.2012 -
Český triatlonový reprezentant Jan Čelůstka skončil v závodě Světové série v americkém San Diegu na 38. místě. Do olympijského žebříčku získal 45 bodů a účast v závodě pod pěti kruhy už má prakticky jistou. Z českých reprezentantů byl Čelůstka jediným na startu a stejně jako celé startovní pole ho na úvod čekalo plavání bez neoprenů.

To se českému triatlonistovu vzhledem k jeho plaveckým schopnostem moc nepodařilo a 1500 metrů zdolal za 17:59. Na kole se pak pohyboval ve druhé skupince.

Ta se však od čtvrtého okruhu spojila s další skupinou a vznikl kompaktní šedesátičlenný balík, který bez pokusů o únik společně dokončil celou cyklistickou část. V závěrečném desetikilometrovém běhu se Čelůstka pohyboval kolem 40. místa, aby nakonec doběhl v celkovém čase 1:51:03 jako 38. v pořadí.

„Chtěl jsem skončit do 20. místa, takový byl plán. Ale i když se to nepodařilo, získal jsem nějaké body a upevnil postupovou pozici v žebříčku olympijské kvalifikace,“ řekl Čelůstka. Druhý český reprezentant Přemysl Švarc, který také drží postupové místo na olympiádu, v San Diegu nestartoval, ale nezaznamenal výraznější propad.

Závěrečným podnikem olympijské kvalifikace bude závod Světové série ve španělském Madridu, který se koná za čtrnáct dní. Na startu se z českých reprezentantů objeví Přemysl Švarc, Radka Vodičková a Vendula Frintová. Jan Čelůstka je zatím na čekacím listě. Ani kdyby v metropoli Španělska nestartoval, olympijský slot by mu neměl uniknout.

Výsledky, WTS San Diego:
Elitní muži: 1. Jonathan Brownlee (Brit.) 1:48:47, 2. Sven Riederer (Švýc.) 1:48:52, 3. Richard Murray (JAR) 1:49:01, 4. Mario Mola (Špa.) 1:49:09, 5. Hunter Kemper (USA) 1:49:18,.... 38. Jan Čelůstka (ČR) 1:51:03.