
Milan Kulman se zařadil mezi úspěšné závodníky, kteří museli s triatlonem skončit proti své vůli. Kvůli trýznivé finanční situaci nemohl pokračovat s triatlonem dále na vrcholové úrovni. Triatlon a duatlon tak ztratil úspěšného závodníka v poměrně mladém věku, kdy kariéra byla před ním. Ale s odstupem času velmi rád vzpomíná na tréninkovou dřinu, úspěchy a velmi si váží chvil, kdy oblékal reprezentační dres.

Připravili jsme pro váš další rozhovor s bývalým špičkovým závodníkem a reprezentantem. Na začátku devadesátých let jméno Tomáš Kočař strašilo závodníky ze všech koutů Evropy. V roce 1996 pověsil kariéru na hřebík a vrhl se vstříc podnikání. Ale jak se zdá jméno Kočař zmizelo z výsledkových listin jen na chvíli. Pečlivě totiž hlídá trénink svých dvou synů, kteří jdou v tátových triatlonových šlépějích. A nutno podotknout zatím velmi úspěšně.

Pavel Paták, dlouholetý plavec, který s triatlonem začal až ve 30 letech a prvního triatlonu se zúčastnil v roce 2002. Během dvou sezón se však dokázal prodrat na velmi obdivuhodnou výkonnost. Minulé úterý odletěl na dvouměsíční tréninkový pobyt do Jihoafrické republiky, neboť s podobnou zimní přípravou už měl zkušenosti před 2 roky a nemohl jsi ji vynachválit. Jeho hlavní cíl pobytu? „Zlepšit kolo a rozvíjet rychlost při běhu,“ dodává Pavel. Přímo z JARu poskytl Pavel Paták serveru www.eTriatlon.cz rozhovor.
Lucie Zelenková při své loňské premiéře v dlouhém triatlonu na Ibize (4–115–30) zaznamenala skvělé 2.místo. Tehdy svým výkonem překvapila nejen sebe, ale i řadu svých přátel. Červíček v hlavě přes zimu nedal pokoj, a tak se u Lucky zrodila myšlenka vyzkoušet to přímo na ironmanských tratích v Jihoafrické republice, kde se momentálně nachází na soustředění a polyká nepostradatelné objemové kilometry do závodní sezóny.

Mladí triatleti pod hlavičkou SCM Brno se uplynulý týden zúčastnili tréninkové pobytu v Horních Mísečkách. Pod dohledem bývalého reprezentanta Tomáše Klímy se věnovali převážně vytrvalostní přípravě na běžkách. Kdo všechno se pobytu zúčastnil, jaký byl program soustředění a kolik kilometrů mladí triatlonisté stihli odtrénovat s ochotou odpověděl Tomáš Klíma.

Venca Francke odletěl strávit letošní zimu do Colorada. A o víkendu se zúčastnil americké kvalifikace na MS v zimním triatlonu. Podělil se tak s námi o velmi zajímavé a silné zážitky ze závodu. V reportáži se také dozvíte se jak taková “americká“ kvalifikace vypadá se vším všudy...

Filip Ospalý při vyhlášení ankety Triatlonista roku poskytl naší redakci velmi zajímavý rozhovor. V baru jménem Krásný ztráty loňský král Petr Vabroušek předal žezlo Filipovi Ospalému, jenž se stal absolutním vítězem a usedl tak na pomyslný trůn. Tou krásnou ztrátou pro krále všech triatlonistů by se dala označit angína, jenž ho sužovala po dobu 10 dní. V těchto dnech se však již naplno věnuje tréninku a zanedlouho zamíří na Kanárské ostrovy najíždět první cyklistické kilometry pro blížící se sezónu.

Na úspěchy bývalého reprezentanta v duatlonu a v triatlonu Štěpána Chroustovského pomalu sedá prach. Rozhodli jsme se oprášit jeho minulost a společně s ním si připomenout Štěpánovu sportovní kariéru a cenná umístění. Dozvíte se jakým způsobem odešel ze závodního koloteče, čím se dnes živí, ale i jak vzpomíná na svá zavodnická léta.

Druhým podnikem seriálu dálkových běhů Německého lyžařského svazu byl Ski-Trail v tyrolském Tanheimu. Podobně jako v triatlonu se pořadatelé německých závodů či dlouhodobých soutěží nemusí obávat konkurence za hranicemi a mohou si být jisti, že jejich akce nebude paběrkovat. Nejinak tomu bylo minulý víkend, nedaleká Marcialonga je sice kultovní záležitost, ale u našich západních sousedů se patriotismus nosí. Jediný, kdo ze všech závodů domácím vyfoukl vítězství byla Italka Puntel v sobotním závodě na 25 km klasicky.
Krásný ztráty? Kéž by tak mohl označit poslední měsíce své existence i český triatlon.
Možná, že se pohled na ně začne měnit ve čtvrtek 2. února při slavnostním vyhlášení 13. ročníku ankety TRIATLONISTA ROKU.