Závody

Řezáč je druhý ve Ski Classics, stal se vládcem sezony laufařů

Nejtěsnějším možným rozdílem dvou bodů unikl Stanislavu Řezáčovi druhý velký triumf v sezoně. Ve finálovém závodě Ski Classics ve švédském Valadalenu skončil čtvrtý. Ale protože jeho největší norský sok Anders Aukland ve finiši zvítězil o 25 setin vteřiny před Jörgenem Brinkem, dosáhl na celkové prvenství.
01.04.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: nepouzivame>Běžky>Závody Diskuze

Zima ve Švédsku. Řezáč chce obhájit pozici krále

Zima běžců na lyžích vrcholí sobotním finále Ski Classics. Stanislav Řezáč vede pořadí a má nakročeno za obhajobou. Pouze Andres Aukland ho ještě může předstihnout… Ztrácí na něj 98 bodů, vítěz tady bere 200. To znamená, pokud by „AA“ vyhrál, stačí Řezáčovi čtvrtá příčka.
31.03.2012 - Tomáš Nohejl

S batohem byl v Norsku z Čechů nejlepší Novák, Řezáč drží vedení ve Ski Classics

Pokažená máza zbrzdila Stanislava Řezáče na jeho oblíbeném Birkebeinerrennetu v Norsku, kde už třikrát vyhrál. Nyní skončil 35., nejhůř za poslední dvě sezony vůbec. To už ale nemělo vliv na jeho celkový triumf ve FIS Marathon cup.
17.03.2012 - Tomáš Nohejl

Skvělý Řezáč byl třetí na Vasově běhu

Počtvrté v řadě a popáté celkem na stupních vítězů, to je unikátní bilance, jakou se nemůže pochlubit jiný laufař. Ale potřinácté bez vytouženého vítězství… Dálkový lyžař Stanislav Řezáč skončil ve fotofiniši třetí v nejslavnějším závodě světa Vasaloppetu.
04.03.2012 - Tomáš Nohejl

Řezáč a Novák vyrazili na Vasaloppet

Potřinácté se vydá na mystickou trať po stopách krále Vasy ze Sälenu do Mory. „Za stupně vítězů budu šťastný,“ říká s pokorou Stanislav Řezáč, lídr obou seriálů dálkových lyžařů, Ski Classic i FIS Marathon Cupu.
01.03.2012 - Tomáš Nohejl

Koukal první Řezáč pátý ve Finlandi.

Páté místo přivezl týmový lídr Stanislav Řezáč do cíle Finlandia-Hiihto, dalšího závodu seriálu FIS Marathon Cupu. Upevnil si tak jasné vedení v jeho čele. Dvojnásob vítěznou premiéru tady oslavil další Čech Martin Koukal. Nejprve se poprvé do lyžařského maratonu vydal na hladkých nenamazaných lyží. A pak soupažemi dopíchal k prvnímu triumfu v klasickém maratonu.
25.02.2012 - Tomáš Nohejl

Řezáč vyhrál pošesté König Ludwig Lauf

Pošesté v kariéře si Stanislav Řezáč nasadil korunu krále Ludvíka. Vyhrál 40. ročník známého König Ludwig Laufu, lyžařského maratonu na 50 km klasicky v bavorském Oberammergau.
05.02.2012 - Tomáš Nohejl

ŘEZÁČ NESTAČIL JEN NA AHRLINA

Nejlepší český dálkový běžec Stanislav Řezáč skončil těsně druhý v Dolomiten laufu, 42 km klasickou technikou v tyrolském Obertilliachu. Ve finiši ho předstihl pouze Jerry Ahrlin, švédský závodník norské stáje Xtra Personell a vítěz loňského FIS Marathon Cupu. Ve skupince se udržel třetí ještě nejmladší z nich, Martin Sutter z rakouského Fischer Racing teamu.
21.01.2012 - Tomáš Nohejl

ŘEZÁČ JE KRÁLEM JIZERKY

Jak skončil, tak začal. Nejlepší muž celkového pořadí prvního ročníku série Ski Classics vyhrál první závod druhé sezony. Stanislav Řezáč triumfoval po jedenácti letech v Jizerské padesátce. Po famozním, úžasném a profesorském výkonu. V těžkých podmínkách teploty okolo nuly, věčné chumelenici a vánici.
08.01.2012 - Tomáš Nohejl

Jizerská 50: Řezáč bojuje s chřipkou, ale nevzdává se

Pojede už podvanácté. Vyhrál dvakrát v letech 2000 a 2001, ale to ještě nebyl FIS Marathon Cup ani Ski Classics. Teď byl třikrát třetí v řadě. Není větší laufařské hvězdy v Česku a možná ani na světě. Jenže 38letý Stanislav Řezáč prožívá tradiční stavy před Jizerskou padesátkou…
06.01.2012 - Tomáš Nohejl

Legendárního triatlonistu Vabrouška čeká slavný IRONMAN na Havaji. „Chci překonat své maximum,“ říká před závodem

V sobotu 8. října se na Havaji uskuteční již 33. ročník havajského Ironmana. V Mecce triatlonu se v nabitém startovním poli představí i Petr Vabroušek, ikona tohoto komplexního sportu složeného z plavání, jízdy na kole a běhu. Český závodník se havajského klání zúčastní potřinácté v řadě.
05.10.2011 - etriatlon.cz

Řezáč prodloužil smlouvu v Patria Direct teamu

Jeden z nejlepších dálkových lyžařů světa Stanislav Řezáč prodloužil na další sezonu smlouvu v Patria Direct teamu. Více v článku
13.06.2011 - Tomáš Nohejl

Kožíšek vyhrál Bohemii tour

Dušan Kožíšek napsal vítěznou tečku letošní domácí sezony běžců na lyžích. Vyhrál dvoudenní Bohemii tour v Harrachově. Mezi ženami se o triumf podělily Karolína Grohová s Adélou Boudíkovou.
10.04.2011 - Pavla Veverková

Řezáč je světovým králem klasiků

Do dějin světového lyžování se dnes zapsal český dálkový běžec Stanislav Řezáč. V Norsku potvrdil vítězství v prvním ročníku prestižního seriálu Ski Classics, který sčítá šest nejlepších laufů (Jizerská 50, Marcialonga, König Ludwig lauf, Vasaloppet, Birkebeinerrennet a Norefjellrennet). „Je to obrovské zadostiučinění,“ říkal pro své webové stránky www.pdteam.cz. Totálně zničený v cíli čtyřhodinového 66 km dlouhého martyria v rozbředlém jarním sněhu v horách severně od Osla.
04.04.2011 - Pavla Veverková

Bauer jede mistrovskou padesátku

Jako tečka za domácí sezonou čeká české běžce na lyžích pořádná „hančovina“. Ne v podobě mlhy a chumelenice, ale spíš tepla a těžkého špinavého sněhu. Na Horních Mísečkách se jede v sobotu mistrovský maraton – muži 50 km a ženy 30 km. Hančův memoriál, na památku slavného lyžníka minulého století.
02.04.2011 - Pavla Veverková

Řezáč jede do finále

Nejhůř čtyři pozice na Švédem Ahrlinem mezi první osmičkou… A pak se Stanislav Řezáč stane historicky prvním vítězem série Ski Classics, sdružující nejslavnější světové laufy a oceňující nejlepšího klasického dálkového lyžaře světa. „Musím si ho hlídat. A kdybych jel náhodou blbě, odstupy musí naměřit manželka a zařvat je na mě,“ chystá se.

Bauer získal druhý titul proti Magálovi

Dramatická bitva až do finiše, to byl závěrečný závod národního šampionátu běžců na lyžích, štafeta na 3x 6 km volně mužů.
27.03.2011 - Pavla Veverková

Tohle jsou mistři republiky ve sprintu na lyžích!

Podle očekávání Dušan Kožíšek z Dukly Liberec a nečekaně Martina Chrástková z Nového Města na Moravě se stali mistry republiky ve sprintu v běhu na lyžích. Na jarní krupici v Harrachově závodilo víc než sto účastníků.

Řezáč už si balí batoh

Železnou desku obalenou v papírovém katalogu a pečlivě zabalenou v těsně padnoucím batůžku na zádech o váze 3,5 kila. Tak vyrazí nejlepší český dálkový lyžař Stanislav Řezáč zítra v 7 hodin ráno na trať 54 km dlouhého dálkového běhu Birkebeinerrenet v Norsku.
18.03.2011 - Tomáš Nohejl

Triatlonista ovládl mistrovství světa v běhu na lyžích.

Bez medaile z mistrovství světa nezůstanou čeští lyžaři v této sezoně, byť na ně nedosáhli Bauer, Kraus nebo Záhrobská.
17.03.2011 - Tomáš Nohejl

Koukal spokojený na Engadinu

Český reprezentant Martin Koukal skončil 11. na švýcarském Engadinu, předposledním závodě FIS marathon cupu. Jen 15 vteřin mu chybělo na druhé místo, které obsadil vedoucí muž seriálu Ital Fabio Santus.
14.03.2011 - Tomáš Nohejl

Nordix? Tady vládne vrchlabská partička

Vláda vrchlabského gangu trvá. Druhé vydání Red Bull Nordix, divokého skikrosu na běžkách na Božím Daru, ovládl tentokrát Michal Galandák.

Teď mě láká triumf ve Ski Classic, říká Řezáč

Záda už přestává cítit, ale celým tělem mu klokotá ještě hodně unavená krev. Přesto už teď nejlepší český dálkový lyžař Stanislav Řezáč ví, že na Vasův běh bude muset za rok znovu. Pro vítězství. Na třináctý pokus. Nestačí mu ani druhé místo, které v neděli poprvé vybojoval na 90 kilometrech mezi Sälenem a Morou.