ME 2003 Karlovy Vary: Raňa, Ospalý, Krňávek

22.06.2003 -
Mistrovský titul si včera z Karlových Varů odvezl španělský favorit Ivan Raňa, české barvy na stupních vítězů velmi úspěšně zastoupili Filip Ospalý a Martin Krňávek. Po plavecké části se proti očekávání startovní pole moc neroztrhalo. V přírodním koupališti Rolava se plavala tradiční trať okolo ostrůvku s dvěma vylézáním a přeběhem mezi štrúdlem diváků. První z vody vylézal Estonec Albert Marko. Za ním uřadující mistr světa Ivan Raňa. Nechyběli Ospalý, Daněk a s malinkým odstupem Martin Krňávek,
Mistrovský titul si včera z Karlových Varů odvezl španělský favorit Ivan Raňa, české barvy na stupních vítězů velmi úspěšně zastoupili Filip Ospalý a Martin Krňávek.


Po plavecké části se proti očekávání startovní pole moc neroztrhalo. V přírodním koupališti Rolava se plavala tradiční trať okolo ostrůvku s dvěma vylézáním a přeběhem mezi štrúdlem diváků. První z vody vylézal Estonec Albert Marko. Za ním uřadující mistr světa Ivan Raňa.
 


Nechyběli Ospalý, Daněk a s malinkým odstupem Martin Krňávek, který se však ještě do prvního 22 členného cyklistického balíku vešel. Překvapivě v prvním balíku chyběli Němec Stephan Vuckovic, štříbrný medajlista z Olympijských her, Andryj Glushchenko z Ukrajiny a Tim Don z Velké Británie. Tempo na špici udávali převážně Španělé, Ospalý s Krňávkem jezdili v závětří balíku. Ostrému tempu  nestačil Michal Daněk a asi v polovině cyklistiky propadl do další skupiny.
 

 
Do druhého depa dojela velká skupina která kilometr před koncem řádně ožila. Nejlepším cyklistickým sprinteren se ukázal Ivan Řana. Z kola slézal jako první a v depu navíc získal náskok několika desítek metrů. Tento náskok si v běhu udržel až do cíle.
 
 
Ospalý vybíhal na páté pozici tesně za Martinem Krňávkem, ale rychle se propracoval na druhou příčku za Raňu.
 
 
Martin Krňávek se rozbíhal oněco pomaleji. Na šestém kilometru vystupňoval tempo a dostihl tak Henninga, Riederera a Ameye a v cílové rovince měl nejvíce sil.
Ospalý byl po doběhu velmi spokojen, děkoval divákům za skvělou atmosféru, litoval jen, že kopce nebyly delší, zdálo se mu, že v kopci Raňu dohání. Stejně spokojený byl i Krňávek, který si evropskou medaili užíval po dlouhých čtyřech letech.
Hodnocení:
Přečteno 93x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?