Kdepak na karneval. Triatlet Švarc vyrazil do Ria na testovací závod pro olympiádu

2.08.2015 -
Olympijské hry v Londýně v roce 2012 českému triatlonistovi Přemyslu Švarcovi učarovaly. Není divu. Svátek sportu je vyhlášen fantastickou atmosférou, spoustou diváků a hlavně lidskostí. Také proto by si český reprezentant velmi rád závod pod olympijskými kruhy zopakoval. Jenže pro kvalifikaci potřebuje sbírat body jako sůl. Rozhodl se tedy zainventovat a vyrazit do Jižní Ameriky na testovací závod.


Švarc se jako jediný Čech rozhodl zainvestovat a vypravil se na testovaci závod pro olympiádu do Ria de Janeira. Zatímco ženský závod je na programu v sobotu, můži vyrazí na trať v neděli v půl 1 místního času, což je v půl 6 večer našeho času.

„Organizátoři vymysleli pekelnou trať na kole s kopcem se sklonem az 23% a s celkem šestnácti kopci na trati. Jede se osm okruhů. Plavat se bude na známé Copacabaně a závěrečný běh povede po místní promenádě,“ popsal Švarc, který při cestě do Brazílie musel řešit jednu mrzutost.

„Bohužel cesta pro mě nezačala šťastně, když kvůli požáru na letišti v Římě byl nejprve můj let zpožděn a pak zrušen. Musel jsem hledat alternativu a nakonec se vydal přes Amsterdam. Cesta trvala místo 16 hodin celých 37, takže jsem dorazil celkem zničen,“ dodal Švarc, který už si i přes tyto cestovní lapálie proběhnul a projel trať.

„Budou to galeje. Doufám, že využiji konečně natrénovaných hodin a dobrých pocitů z tréninků a skončím v TOP30 ale hlavně v 5% ztráty za vítězem, abych získal veledůležté body do olympijského rankingu a mohl se sem podívat příští rok. To je hlavní cíl,“ uzavřel Švarc.

Hodnocení:
Přečteno 318x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně