Přes 100 závodníků na premiérovém Mistrovství Prahy, dominovali Kočař a Šimáková

26.08.2014 -
Více než stovka závodníků, zahraniční zastoupení osmi zemí včetně Venezuely či Mexika, autogramiáda olympionika Jana Čelůstky i dostihové legendy Josefa Váni. To vše přineslo premiérové Mistrovství Prahy v triatlonu, které v metropoli ovládli Jakub Kočař a úřadující česká mistryně ve sprint triatlonu Jitka Šimáková.

Akce se konala za podpory Hlavního města Prahy a historicky prvním vítězem Mistrovství Prahy ve sprint triatlonu na Hostivařské přehradě se stal 20tiletý Jakub Kočař, který proběhl cílem v čase 1:00:22. Mezi ženami zvítězila letošní mistryně ČR ve sprint triatlonu Jitka Šimáková v čase 1:10:11.


Sprint triatlon v Praze v neděli přilákal přes stovku závodníků, kteří bojovali na tratích 750 metrů plavání, 20 km plavání a 5 km běhu. Na startovní čáře se sešli účastníci nejen z České republiky, ale také z Ruska, Venezuely, Španělska, Mexika, Belgie, Kazachstánu, USA a Velké Británie.

"Vzhledem k prvnímu ročníku Mistrovství Prahy jsem byl mile překvapen množstvím účastníků a jejich kvalitou. Přivítali jsme u nás mistryni republiky, ale i budoucí olympijské naděje. Milým překvapením byla vysoká účast dětí ve věku 8 až 11 let. Myslím, že tento sport má v Čechách velmi slibnou budoucnost,” uvedl spokojeně ředitel závodu Karel Hájek.

Závodu předcházela autogramiáda v obchodním centru Atrium Flora, které se kromě olympionika Jana Čelůstky a jeho triatlonového kolegy Tomáše Svobody účastnil také legendární žokej Josef Váňa. Ten vzpomínal na svou kariéru v závodech ironmana - Železného muže, která předcházela jeho úspešné dostihové kariéře.

“Mistrovství Prahy ve sprint triatlonu bude pokračovat i příští rok, pravděpodobně na stejném místě. Termín bude ještě upřesněn. PremiérovéInformace o závodě sledujte na www.praguetriathlon.com případně facebook.com/praguetriathlon,” uzavřel ředitel Karel Hájek.


Hodnocení:
Přečteno 466x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně