Frintová byla v závodě v Hamburku nejlepší Češkou. Dominovali A.Brownlee a Jorgensenová.

13.07.2014 -
Německý Hamburk hostil šestý díl seriálu mistrovství světa a na start se postavili tři čeští reprezentanti. Vendula Frintová skončila na 35.místě, Petra Kuříková 48.místo. Přemysl Švarc doběhl mezi muži jednašedesátý.

Městský závod v Hamburku bývá často označován za německé peklo, protože fantastičtí fanoušci vytvoří téměř podél celé trati bouřlivou atmosféru a ženou triatlonisty kupředu. Nejinak tomu bylo v sobotu. Bojovalo se na tratích sprintu a závod mužů si podmanil olympijský šampion Alistair Brownlee. Ten v běhu nedal soupeřům šanci a po triumfu na mistrovství Evropy slaví první letošní vítězství v seriálu MS. Druhý doběhl Francouz Vincent Luis, který v cílové rovince přesprintoval Jonathana Brownleeho. Přemysl Švarc obsadil 61. místo.

„Přemek bohužel na kole opět ztratil relativně slušnou pozici, kterou měl po plavání. Na kole má letos velké problémy, což negativně ovlivňuje i výkon v běhu,“ zhodnotil manažer reprezentace Josef Rajtr.

V závodě žen díky drtivému běhu dominovala Američanka Gwen Jorgensenová, pro kterou je to čtvrté vítězství v závodě MS v řadě. Přemožitelku předtím nenašla v Jokohamě, Londýně i Chicagu.

Z českých závodnic si nejlépe vedla Vendula Frintová na 35. místě. Petra Kuříková doběhla na 48. pozici. „Vendula se po plavání ocitla dost vzadu a v její skupině na kole byla asi jediná, která se snažila o snížení ztráty. V běhu pak bojovala o další body do hodnocení MS. To Petra měla na kole možná až velký respekt před zkušenějšími soupeřkami,“ uvedl k českým reprezentantkám manažer Rajtr.

Další závod seriálu MS hostí 23. – 24. srpna švédský Stockholm.

Výsledky: Závod MS v triatlonu, Hamburk

Muži: 1. Alistair Brownlee (Brit) 51:43, 2. Vincent Luis (Fra) 51:45, 3. Jonathan Brownlee (Brit) 51:48, 4. Javier Gómez (Špa) 52:00, 5. Dmitry Polyanski (Rus) 52:12, …, 61. Přemysl Švarc (ČR) 56:33.

Ženy: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 56:54, 2. Emma Jacksonová (Aus) 57:00, 3. Kirsten Sweetlandová (Kan) 57:00, 4. Andrea Hewittová (NZL) 57:11, 5. Jodie Stimpsonová (Brit) 57:15, …, 35. Vendula Frintová (ČR) 59:49, …, 48. Petra Kuříková (ČR) 1:00:56.

Přečteno 421x
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková