Čelůstka a Šimáková vyhráli triatlon v Sokolově

1.09.2013 -
Triumfem v posledním dílu Českého poháru se olympionik Jan Čelůstka rozloučil s domácí sezonou v olympijském triatlonu. V Sokolově se stal díky vítězství na sprinterských tratích i celkovým šampionem prestižního seriálu. Závod žen ovládla Jitka Šimáková, která se v konečném hodnocení soutěže posunula na druhé místo. Předem jasnou vítězkou byla absentující Eva Potůčková.

V závodě na 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu zvítězil zkušený olympionik o sedm vteřin před druhým Přemyslem Švarcem. Za dalších dvacet vteřin doběhl Lukáš Kočař.

Čelůstkovi k premiérovému titulu celkového vítěze stačilo skončit na stupni vítězů. V tomto případě však neplatilo, že poslední krok bývá nejtěžší. „Bylo to celkem pohodlné vítězství, udělal jsem pouze to, co jsem potřeboval,“ svěřil se 31letý závodník stáje Labe Tri Club. „Cyklistická trať nebyla ideální, bylo na ni hodně štěrku a jelo se za běžného provozu. Všichni byli opatrnější. A mně to vyhovovalo,“ pochvaloval si.


Prvenství v celé sezoně si však váží. „V posledních třech čtyřech letech jsem tu kvůli Světovému poháru neabsolvoval dostatečný počet závodů. Jenže letos jsem byl kvůli zranění dva měsíce mimo hru, čímž jsem si přehodnotil své priority,“ prozradil Čelůstka, který se právě vinou zranění zaměřil na Český pohár.


Před dvěma týdny potvrdil formu na Lipně, kde se poprvé v kariéře dočkal titulu mistra republiky. Minulý víkend v Karlových Varech přišel jen těsně o bronz v závodě Evropského poháru. Zlato na podniku Triatlon Sokolov si však bezpečně pohlídal. Byť má víkendový program nabitý. Hned po vyhlášení vítězů totiž spěchal na letiště, odkud mu letělo letadlo do Paříže. Nedaleko od francouzské metropole startuje v neděli závod v rámci tamní triatlonové ligy a Čelůstka byl povolán jako náhradník za týmového kolegu, který se akce nemohl zúčastnit. „Takže jsem rád, že jsem mohl trochu pošetřit síly,“ přiznal. „Bude to rychlý závod a bude stát hodně sil,“ předpokládá.


V závodě žen se rozhodovalo až v závěru. Šimáková o svém vavřínu rozhodla kilometr a půl před cílem, kdy nasadila k útoku. Přitom z cyklistického depa, kde ztratila pár vteřin, musela dvě soupeřky před sebou dobíhat. To vše ve velmi rychlém tempu.

„Měla jsem z toho strach, ale holky znám a věřila jsem si, že je v běhu porazím,“ přiznala vítězka, která v čase 1:02:15 vyhrála před druhou Barborou Hlaváčovou a třetí Anetou Grabmüllerovou. Snad i díky krátké trati, která jí poslední dobou sedí, si v Českém poháru připsala už druhý letošní triumf.

Díky vítězství v Sokolově se v konečném hodnocení Českého poháru zajistila druhé místo, když titul měla už dopředu v kapse Eva Potůčková. „Na startu roku jsem měla myšlenky i na celkové prvenství, ale Eva závodila skvěle. I tohle je úspěch a já si ho vážím,“ řekla Šimáková z Energy Teamu.


Výsledky: Triatlon Sokolov, Český pohár v olympijském triatlonu

Muži: 1. Jan Čelůstka (LABE TRI CLUB) 0:52:41, 2. Přemysl Švarc (TTK SLAVIA VŠ PLZEŇ) 0:52:48, 3. Lukáš Kočař (EKOL ELITE TRIATLON TEAM) 0:53:08, 4. František Kubínek (EKOL ELITE TRIATLON TEAM) 0:53:20, 5. Tomáš Řenč (SK SLAVIA PRAHA) 0:53:35, 6. Jakub Kršňák (USK Akademik o. s.) 0:53:55.

Ženy: 1. Jitka Šimáková (ENERGY TEAM) 1:02:15, 2. Barbora Hlaváčová (ŠUMAVSKÝ TRIATLON) 1:02:34, 3. Aneta Grabmüllerová (LABE TRI CLUB) 1:02:54, 4. Eva Trčková (EKOL TEAM o. s.) 1:05:34, 5. Marika Zahradníčková (EKOL ELITE TRIATLON TEAM) 1:05:52, 6. Tereza Skuhrová (OT SK SPORTPRESTIŽ) 1:07:10.
Hodnocení:
Přečteno 802x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně