Čelůstkova parta si podmanila karlovarský supersprint smíšených štafet

25.08.2013 -
Improvizovaně poskládané kvarteto triatlonistů ve složení Jan Čelůstka, František Linduška, Martin Krňávek a Aneta Grabmüllerová potvrdilo roli jednoho z hlavních favoritů a v Karlových Varech ovládlo premiérové mistrovství republiky v supersprintu smíšených štafet. Přesto se členové celého družstva národními šampiony nestali. Nesplnili totiž jednu z podmínek na zisk českého titulu. Mistry republiky se tak stali bratři Lukáš a Jakub Kočařovi, Martin Debnar a Marika Zahradníčková z týmu Ekol Elite Triatlon Team I.

Nejrychlejší sestava pojmenovaná jako „Nejlepšov“ doběhla do cíle v čase 1:20:24, jenže vítězství mohla slavit „pouze“ morální. Pravidla jasně říkají, že v družstvu složeného ze tří mužů a jedné ženy  musejí mít minimálně tři členové stejnou klubovou příslušnost. Čelůstkovi a spol. tak bylo už dopředu jasné, že v případě triumfu na krk zlato nepověsí. „Ale my jsme i tak spokojeni,“ ujistil finišman. „Přáli jsme si skončit do třetího místa,“ dodal.


Sobotní podnik s názvem DB Schenker SUPERSPRINT TEAM CHAMPIONSHIP byl součástí víkendového triatlonového svátku, který lázeňské město hostí. Kromě supersprintu proběhly i dětské závody a individuální i týmové závody amatérů. V neděli čeká triatlety individuální závod v rámci Evropského poháru.


Smíšené štafety se v tuzemském kalendáři staly naprostou novinkou a rozhodně splnily svůj účel, když divákům přinesly spoustu atraktivních momentů. Každý závodník svého družstva musel absolvovat 300 metrů plavání, 4,5 kilometru cyklistiky a 2 kilometry běhu.

„Rozhodně to bylo pěkné zpestření,“ shodl se olympionik Čelůstka s dalšími aktéry celého klání. „Jen bych netrval na tom pravidlu, kvůli kterému jsme o titul přišli. Protože jinak by příští rok mohla startovat ještě silnější konkurence,“ dodal 31letý rodák ze Zlína. S myšlenkou zúčastnit se nové akce přišla jeho kolegyně Aneta Grabmüllerová. „Ten nápad jsem dostala já,“ chlubila se s úsměvem.

Byla to právě ona, kdo při poslední předávce získal rozhodující náskok. A zkušený Čelůstka jím na svém úseku nepohrdl. Když se pak Lukáši Kočařovi, finišmanovi z týmu nejbližších pronásledovatelů, uvolnila na cyklistickém okruhu nedopnutá přilba, dostal za to od rozhodčích několikavteřinovou penalizaci. A o vítězích bylo rozhodnuto.

„Hodně nás zaskočili,“ připustil Kočař, který doběhl druhý se ztrátou tři čtvrtě minuty. „My jsme tady závodili s jasným cílem vyhrát, ale na trati se projevilo, jak dobře sem ostatní přijeli připraveni,“ dodal.  Tábor jeho hlavního soupeře paradoxně reprezentoval i Martin Krňávek, který jinak závodí v Kočařově Ekol Elite Triatlon Teamu I. „Asi mu hodně vyčiníme. Tohle se nedělá,“ naoko Kočař na chvíli zvážněl.

Mužskou část jeho sestavy však před startem provázely střevní problémy, a tak společně nemohli podat maximální výkon. „Ještě v pátek jsem měl teploty. Před posledním úsekem už bylo jasné, že to nezvrátíme, takže jsme pošetřili síly na nedělní závod. Běžel jsem na pohodu,“ popsal dvacetiletý talent.

Z celkového třetího místa, které znamenalo stříbrnou medaili na stupních vítězů, se po hodině a 22 minutách radovala stáj EKOL ELITE TRIATHLON TEAM II ve složení Lukáš Maiwaelder, Jiří Kalus, Vítězslav Kučera a Eva Trčková.

Hodnocení:
Přečteno 595x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně