Olympiádu jsem bral jako „hotovou věc“, teď ještě zajet dobrý výsledek, přeje si Čelůstka

1.06.2012 -
Český triatlonista Jan Čelůstka je jedním z reprezentantů, který bude reprezentovat Česko na olympijských hrách v Londýně. V posledním závodě spadajícím do olympijské kvalifikace v Madridu skončil na 35. místě, ale body do žebříčku už nepotřeboval. Postupové místo měl zajištěné už dříve.

„Beru to tak, že ten lehčí cíl mám za sebou. Obtížnější bude zajet dobrý výsledek,“ řekl Čelůstka, který měl dost bodů už z minulého roku, proto ani neplánoval nějaké oslavy.

„Vzhledem k tomu, že jsem měl bodů už po loňské sezoně dost, tak jsem olympiádu bral už delší dobu jako "hotovou věc". A neměl jsem potřebu to nějak vytrubovat do světa. Takže žádné velké oslavy se konat nebudou,“ pokračoval triatlet, který úspěšnou kvalifikací potěšil i rodiče.

„Myslím, že nejvíce ta má kvalifikace potěšila mamku a taťku. Ti to berou tak, že už samotná účast je úspěch,“ dodal Čelůstka, který s výkonem v Madridu nebyl spokojený.


„Pro samotný závod jsem se rozhodl až necelý týden před startem. Nebyl prostor pro nějaké vyladění, a tak jsem pokračoval v programu, jak jsme měli s trenérem Jardou Formánkem domluvené. Řekli jsme si, že to bude buď hodně dobré, nebo hodně špatné. Vyšlo to na tu druhou možnost, kdy jsem celý závod absolvoval v pocitu lehké únavy,“ zhodnotil madridský triatlon Čelůstka a přidal i krátkou analýzu celé dvouleté kvalifikace.

„V první polovině jsem posbíral důležité body a hlavně klid. Základ ležel v závodech Světového poháru. Nějaké skřípání jsem během kvalifikace prakticky nepoznal,“ řekl Čelůstka, jehož celá letošní příprava je postavená pro Londýn.

„Finální fázi absolvuji v Livignu ve vyšší nadmořské výšce. A co se závodů týče, chystám se na City triathlon Bratislava, MS v Kitzbühelu a Hamburgu,“ prozradil.

Na závěr dostal Čelůstka tuto otázku. Jak byste hodnotil závodní podmínky v olympijské sezoně? Radka Vodičková i Vendula Frintová mluvily o několika věcech, kde jsou v zajištění a závodní podpoře mezery.

 „Nechci, aby to vyznělo jako vytahování, jak jsem dokonalý a schopný, ale neoprén si umím namazat sám, případně o to umím požádat. (smích) I ty závodní kola si umím přivézt. Bohužel neumím se sám namasírovat. Tolik asi k mému pohledu na personální zabezpečení při důležitých závodech. Ostatní podmínky v olympijské sezoně rozhodně nemám špatné a to jak díky Jirkovi Jelínkovi za CSMV, ČTA, tak díky osobním sponzorům,“ odpověděl Čelůstka.

Hodnocení:
Přečteno 331x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně