Triatlonista Čelůstka trénuje sebeobranu

25.05.2012 -
Český reprezentant v triatlonu Jan Čelůstka už má zajištěnou účast na sportovním svátku v Londýně, přesto nakonec bude startovat i na posledním závodě spadajícím do olympijské kvalifikace v Madridu.

 Čelůstka se na startovní listinu závodu v Madridu dostal až v pondělí a ve čtvrtek před polednem nabral směr Španělsko, aby od 18 hodin stihl povinný briefing.


Vzhledem k tomu, jak se vše rychle seběhlo, nemá před závodem velká očekávání. „Je to všechno na poslední chvíli, takže to beru jako "hop nebo trop". Žádné závazky v podobě umístění si nedávám,“ řekl Čelůstka, který v neděli absolvoval závod francouzské ligy v Dunkerque a po celou dobu šel s Přemyslem Švarcem, který v Madridu bude také závodit.

Jelikož už má Čelůstka účast na olympiádě zajištěnou, nemusí být nervózní a závod si dle svých slov může v klidu užít. „Z pohledu bodů už Madrid nepotřebuji. Poslední postupující borci už mě nemohou ani teoreticky přeskočit,“ vysvětlil a jedním dechem přiznal, že pro něj olympiáda hodně znamená.

„Pokud se nezraním a do Londýna pojedu, bude to premiéra na olympiádě a takový splněný sen. Kdyby to náhodou nevyšlo, odložil bych ten sen do Ria,“ řekl přesvědčivě Čelůstka, který se začal věnovat sebeobraně a vyslal soupeřům jasný vzkaz. „Dejte si na mě pozor!“

„Je to tak. Poslední dva závody jsem to ve vodě dvakrát koupil do hlavy. Přihlásil jsem se proto na sebeobranu, a musím říct, že lituju ty chudáky, kteří budou startovat vedle mě při dalších závodech,“ zakončil s úsměvem a vtipem český triatlonista.

Hodnocení:
Přečteno 527x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně