Jistotu olympiády mám a je to splněný sen, říká triatlonista Švarc před závodem v Madridu

24.05.2012 -
Český triatlonový reprezentant Přemysl Švarc může být před sobotním závodem v Madridu v klidu. V posledním závodě olympijské kvalifikace nepotřebuje bodovat, protože účast na sportovním svátku v Londýně už má jistou. Přesto by ve Španělsku rád skončil v elitní třicítce.

Švarc odletěl do Madridu už ve středu společně se svou přítelkyní, aby měl klid na poslední přípravu a nemusel se nervovat, zda stihne čtvrteční briefing.


Před závodem je český reprezentant rád, že už má účast na olympiádě zajištěnou. „Kvalifikace byla náročná, trvala posledních 24 měsíců. Mám radost, že díky slušným výsledkům mám jistotu startu na OH a v Madridu mohu jet uvolněně a v klidu“ řekl Švarc a přiznal, že závod pod pěti kruhy bere jako jednu z nejvyšších met v životě sportovce.

„Start na olympiádě znamená dosažení jednoho z nejvyšších cílů. Ale nejen samotný závod bude zážitek. Těším se i na celou olympiádu, kterou si budu chtít maximálně vychutnat. Hlavně se těším, že na místě budou sportovci z různých odvětví, což pro mě bude asi největší změna,“ popisoval s úsměvem Švarc, který po mistrovství Evropy v izraelském Eilatu onemocněl a nějakou domu marodil. Přesto by rád v Madridu skončil TOP 30.

„Posledním větším závodem bylo ME, kde jsem bohužel onemocněl a závod nemohl dokončit. Tuto neděli jsem pak jako přípravu absolvoval závod francouzské Grandprix v Dunkerque. V Madridu bych chtěl navázat na loňské výsledky, předvést kvalitní výkon a dokázat si zlepšení v běhu. Spokojen budu, když doběhnu do 30. místa,“ uzavřel Švarc.

Victoria - Publishing

Hodnocení:
Přečteno 286x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně