Vendula Frintová pátá na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu!

28.04.2012 -
Nejlepší česká triatlonistka a členka Xpower Profi Teamu je zpět – pátým místem na mistrovství Evropy se opět razantně přihlásila o olympijské hry v Londýně, kam by se letos ráda nominovala. „Jsem ráda, že jsem konečně zajela výsledek, který je odrazem mé aktuální formy.

Přede mnou jsou ale ještě tři důležité závody klíčové pro kvalifikaci,“ popisuje Vendula Frintová svůj program, který ji zavede nejdříve do Mexika. „Tam odjedu závod světového poháru a pak bude následovat světová triatlonová série,“ říká v exkluzivním rozhovoru česká reprezentantka.

 Na mistrovství Evropy v Eilatu jste výborně zaplavala, je to výsledek celkového zlepšení, nebo vám to v Izraeli prostě „sedlo“?
Na kempu v Austrálii jsem na plavání udělala kus práce, což už bylo vidět v předchozím závodě v Sydney. V Izraeli mi pomohlo i to, že jako obhájkyně loňského stříbra jsem do závodu nastupovala se startovním číslem dvě, tedy mezi nejlepšími, s nimiž se mi posléze podařilo udržet ve vodě tempo po celou dobu.

 Jak náročná byla cyklistická část? Profil byl hodně kopcovitý…
Ano, profil byl opravdu náročný. V každém ze šesti okruhů nás čekalo zhruba šestisetmetrové pětiprocentní stoupání a několik technických zatáček. Vzhledem k tomu, že na kole oproti ostatním trénuji teprve od února, musela jsem vynaložit hodně sil, abych se po celou dobu udržela v prvním balíku. Vše také znepříjemňovalo velké teplo.

 Jak se vyvíjela situace v běhu?
Po pomalejším depu jsem si musela „docvaknout“ vedoucí šestici závodnic, která od začátku nastolila rychlé tempo. Z této skupiny postupně začaly závodnice odpadávat. Já jsem brzy odpadla jako třetí, takže čtyři závodnice zůstaly přede mnou, a tuto pozici jsem si udržela až do konce.

 Jak jste celkově spokojená s pátým místem na mistrovství Evropy? Je to určitá satisfakce za nepříliš vydařený start do letošní sezony?
Vzhledem k přípravě a průběhu závodu jsem s dosaženým 5. místem opravdu spokojená. Neřekla bych, že je to satisfakce, ale určitě jsem ráda, že jsem konečně zajela výsledek, který je odrazem mé aktuální formy.

 Výborným umístěním na ME jste opět oživila svůj sen v podobě nominace na olympijské hry. Jak moc vám to pomohlo a jak složitá ještě bude cesta do Londýna s ohledem na aktuální úspěch?
Bodový zisk z ME mi výrazně pomohl posunout se výše na olympijském žebříčku, ale sám o sobě olympijský start nezajišťuje. V současné době jsou přede mnou do konce května ještě tři důležité závody (SP Mexiko, WTS San Diego a WTS Madrid), kde potřebuji získat další klíčové body pro postup.

 Jak je těžké se koncentrovat na těžký triatlonový závod, když je každý na jiném kontinentu?
Nejde ani tak o koncentraci jako o to, aby člověk dokázal včas zregenerovat. Dvouhodinový závod člověka vždy vyčerpá a následný dlouhý přesun letadlem mu nepřidá. Velkým problémem je aklimatizace, neboť cestou překročíte několik časových pásem a jak tvrdí odborníci, měli byste aklimatizaci věnovat za každou hodinu jeden den, což v takto hektickém tempu není možné.

 V posledním závodě před ME jste se potýkala s dalším problémem – neměla jste s sebou závodní kola…
To je také problém dlouhých cest a leteckých společností, které mají váhový limit 23-30 kg. Když letíte s kolem na druhou stranu zeměkoule na čtyři týdny, není možné se do váhového limitu vejít. Proto jsem si s sebou do Austrálie nemohla vzít extra pár závodních kol.

 Kolik vybavení vlastně musíte vozit na každý závod? Zbývá místo na sportovní výživu? Co s sebou vozíte i na mezinárodní závody?
Na samotný závod zase tolik vybavení nepotřebujete, největší problém při cestování je vždy s kolem. Ze sportovní výživy mám s sebou vždycky iontový nápoj Xpower Flash XT a regenerační nápoj Xpower Recovery XT. Také vozím další doplňky Xpower jako aminokyseliny BCCA a přírodní suplement pro zvyšování svalové hmoty a zároveň snižování podkožního tuku HMB.

Hodnocení:
Přečteno 604x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně